Akarycydy w Twoim ogrodzie

akarycydy sanium rtu

Akarycydy to niezwykle skuteczne preparaty służące do zwalczania niebezpiecznych roztoczy. Przędziorki są bardzo niebezpieczne dla upraw ogrodniczych oraz sadowniczych.


Jak walczyć z przędziorkami?


Najlepszymi środkami są dostępne od wielu lat akarycydy. To dzięki nim, właściciele ogrodów oraz sadów mogą skutecznie pozbyć się groźnych roztoczy. Roztocza mimo tego, że kojarzą się z bytowaniem w domach, bardzo często atakują one bezbronne rośliny. Każdy ogrodnik, niezależnie od stanu jego wiedzy i zainteresowania powinien być świadomy tego, jak bardzo niebezpieczne są te stworzenia. Przędziorki mogą pojawić się bardzo licznie, szczególnie w miejscach wilgotnych i ciepłych.Jak z nimi skutecznie walczyć?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z akarycydów, czyli bardzo silnych środków zawierających takie substancje jak: acekwinocyl, czy też fenpiroksymat. Wybierając środek przędziorkobójczy, należy skonsultować się ze specjalistą, który dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu będzie mógł wskazać na konkretny preparat.
Wybór odpowiedniego środka jest bardzo ważny, ponieważ zawarte w nim substancje mogą być niebezpieczne dla wybranego rodzaju upraw. Co ważne osoba, która zdecyduje się na akarycydy, powinna być pewna tego, że uprawa zaatakowana jest przez przędziorki.

akarycydyJak rozpoznać ich obecność?Należy zwrócić uwagę na, to jak wyglądają liście. Jeśli pojawiają się na nich przebarwienia, to możliwe, że roślina zaatakowana jest przez te szkodniki. Niezwykle problematyczny jest rozmiar przędziorków, które nie są widoczne gołym okiem. Stosując wysokiej jakości akarycydy, można być pewnym, że szkodniki te zostaną wyeliminowane. Przed skorzystaniem z wybranego środka, należy zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją, ze szczególną uwagą na informacje dotyczące bezpieczeństwa. Akarycydy mogą być bardzo niebezpieczne dla ustroju człowieka.