Basen stelażowy czy rozporowy?

basen stelazowy okragly

Każdy, kto ma ogródek marzy o własnym basenie. Ostatnie upalne lato udowodniło, że własny basen jest koniecznością. Przy dobrej pogodzie, znalezienie miejsca na plaży graniczy z cudem. Niektóre modele basenów ogrodowych można kupić, nawet w supermarketach. Czy warto? Lepszy będzie basen stelażowy taki jak np. https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-stelazowe-okragle-INTEX-c279 czy rozporowy?

  • Rozkładanie
basen stelażowy okrągły

Oba typy basenów potrzebują wcześniejszego przygotowania gruntu. Powinien być wyrównany i oczyszczony ze wszystkich ostrych kamieni, czy śmieci, np. odłamków szkła. Pod basen, należy położyć specjalną matę. W przypadku basenu rozporowego, należy nadmuchać jego kołnierz, a następnie wlać do niego wody. Ciśnienie, utrzymuje właściwy kształt zbiornika. Baseny stelażowe wymagają więcej pracy. Jak sama nazwa wskazuje, mają stelaż, który należy rozłożyć. Na nim, opiera się niecka basenowa. Warto wiedzieć, że większość stelaży rozkłada się bez użycia narzędzi. Nie jest to bardzo skomplikowane zadanie, ale zajmuje więcej czasu niż nadmuchanie kołnierza basenu rozporowego. Nie można, jednak zapominać, że stelaż jest montowany z konkretnego powodu – dla wytrzymałości.

  • Wytrzymałość

Stelaż basenu stelażowego zapewnia mu dużą stabilność. Dzięki temu, basen jest odporny na działanie dużego wiatru lub gwałtowne ruchy osób znajdujących się we wodzie. Osoby korzystające z obu typów basenów, najprawdopodobniej zauważą różnicę w komforcie korzystania. Bardziej intensywne poruszanie się sprawia, że basen rozporowy jest wprowadzony w ruch, którego nie można zatrzymać. Jest to bardzo nieprzyjemne, podczas gdy w basenie stelażowym – nie ma tego efektu.