Bateria zlewozmywakowa

Od dawna baterie zlewozmywakowe nie kojarzą nam się już ze starodawnymi, ściennymi bateriami kuchennymi. Dzisiejszy rynek zapewnia nam bogatą ofertę baterii zlewozmywakowych w niezwykle funkcjonalnych wariantach, np. z elastyczną lub wyciąganą wylewką.

Przy wyposażeniu kuchni poza aspektem praktycznym, liczy się także efekt wizualny. Bateria zlewozmywakowa jest więc dodatkiem, który powinniśmy dopasować do ogólnego charakteru wnętrza.

Bateria zlewozmywakowa w aranżacji kuchni

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia naszej kuchni jest bateria zlewozmywakowa. Poza funkcjonalnością, powinniśmy postawić także na jej wygląd i dobrać baterię kuchenną do innych elementów naszego wnętrza. W nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzi się idealnie prosta jednouchwytowa bateria zlewozmywakowa, utrzymana w kształcie owalnym lub prostokątnym. Jednak jeśli urządzamy mieszkanie w stylu art deco, właśnie na taki typ baterii zlewozmywakowej powinniśmy postawić. W odpowiedzi na potrzeby klientów, baterie zlewozmywakowe dostępne są w wielu stylach, kształtach i kolorach.

Wylewka zwykła, wyciągana, czy elastyczna?

Najlepsza wylewka to taka, która pozwoli nam na szybkie i bezproblemowe umycie naczyń oraz wszystkich zakamarków zlewu – nawet tych trudno dostępnych. Modnymi i nowatorskimi rozwiązaniami są baterie zlewozmywakowe z wylewką wyciąganą, dzięki której zyskujemy dodatkowy zasięg i z łatwością wypłuczemy wszystkie garnki oraz umyjemy zlew. Na popularności w ostatnim czasie zyskały też baterie zlewozmywakowe z wylewką elastyczną, która pozwala na ustawienie jej w dowolnej pozycji i dzięki temu zapewnia wygodę użytkowania.