Brodziki kwadratowe – dla kogo będą odpowiednim wyborem?

Urządzając łazienkę, wiele osób zastanawia się nad doborem odpowiedniego brodzika prysznicowego. Aby odnaleźć odpowiedni egzemplarz należy wziąć pod uwagę jego kształt, wymiary i głębokość. Szczególną popularnością cieszą się brodziki kwadratowe 80×80, które doskonale sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Praktyczne akcesoria na planie kwadratu odnaleźć można również w innych rozmiarach. Jak dopasować brodzik do własnego zapotrzebowania?

Rodzaje brodzików prysznicowych

Oprócz wspomnianego rozmiaru, brodziki kwadratowe mogą mieć również wymiary:

  • 90×90
  • 100×100
  • dopasowane do indywidualnego zapotrzebowania klienta.
    Brodzik prysznicowy 90×90 to korzystne rozwiązanie do większości łazienek – przejdź. Choć zajmuje powierzchnię odrobinę większą od tego o boku 80 cm, gwarantuje również wyższy komfort użytkowania kabiny. Najmniejsze możliwe do zakupienia brodziki będą doskonałym wyborem dla osób, które przede wszystkim cenią sobie funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Narożny model z pewnością zmieści się w większości pomieszczeń. Brodzik o wymiarach 90×90 będzie korzystniejszą opcją dla osób, które dla poczucia komfortu potrzebują większej ilości miejsca wewnątrz kabiny.

Jaki kwadratowy brodzik wybrać?

Oprócz modeli dopasowywanych do kątów pomieszczenia, możliwy jest zakup brodzików wolnostojących. Takie egzemplarze doskonale sprawdzą się w przestronnych salonach kąpielowych. Kwadratowy kształt kabiny podkreśli charakter wnętrza urządzonego w modnym stylu. Warto również zwrócić uwagę na głębokość kupowanego akcesorium. Oprócz standardowych modeli, których wysokość wynosi kilka centymetrów, można bowiem nabyć zupełnie płytkie lub o wiele głębsze brodziki. Te pierwsze, wpuszczane w posadzkę będą m.in. bezpiecznym i wygodnym rozwiązaniem dla osób doświadczających trudności w poruszaniu się. Głębsze modele mogą mieć wiele praktycznych zastosowań.