Cechy nowoczesnego wystroju wnętrz

nowoczesne meble

Trendy w sposobie urządzania wnętrz znacznie zmieniają się na przestrzeni kolejnych lat. Oszklone meblościanki z czasów naszych babć i niekiedy nawet rodziców aktualnie wychodzą z mody, a ich miejsce zajmują nowoczesne meble w stylu skrajnie minimalistycznym. Daje to wbrew pozorom bardzo duże pole do popisu projektantom.

Nie tylko białe ściany

Jeszcze dziesięć lat temu ściany z reguły były białe, ewentualnie brzoskwiniowe, bladoróżowe, żółte lub nawet lawendowe. Kolory przede wszystkim miały być stonowane, jak najbardziej zbliżone do bieli. Obecnie zaś można spotkać się ze ścianami w kolorze grafitu, szarości czy też czerni, z którymi doskonale komponują się jasne meble nowoczesne.

Minimalizm dodatków i nowoczesnych mebli

Przesyt elementów i dodatków wizualnych z pewnością nie należy do cech obecnej epoki. Aktualnie większość ludzi stawia na prostotę, drobne dodatki, które podkreślają atuty stylizacji wnętrza. Same meble również nie są skomplikowane – ich budowa z reguły jest prosta, bez żadnych udziwnień czy dodatkowych ozdób, nie spełniających żadnej funkcji użytkowej. Nowoczesne meble zawierają półki, szuflady ze skromnymi klamkami i… tyle. Bez ozdób i oszklonych witrynek wyglądają one równie dobrze, jak te popularne kilkadziesiąt lat temu.