Cementowe płytki limone

Ceramika dumnie wkroczyła na salony. Kiedyś płytki ceramiczne kojarzone były głównie z łazienkami, przedpokojami i ewentualnie kuchnią, dziś coraz częściej znajdziemy je również w innych wnętrzach. I dobrze, bo pięknie się w nich prezentują.

Nowoczesna ceramika limone

Ceramika limone to ogromny wybór różnego rodzaju wzorzystych i kolorowych płytek cementowych, które już od kilku sezonów są hitem w aranżacji wnętrz. Tego typu cerami najczęściej wytwarzana jest z cementu, piasku oraz pigmentów (wierzchnia warstwa). W trakcie ich produkcji, płytki cementowe barwione są w masie, dzięki czemu też ewentualne zarysowania nie psują ich ogólnego wrażenia. Zwykle też ceramika wykonywana jest ręcznie, co dodatkowo nadaje płytkom charakteru, bo każdy z kafelków jest unikalny. 

Najpopularniejsze ceramiki

Dziś popularne są praktycznie wszystkie płytki ceramiczne, choć według designerów i osób związanych z aranżacją wnętrz, najmodniejsza jest ceramika limano w postaci prostych, a zarazem niezwykle efektownych płytek cementowych. Płytki cementowe dają nam duże pole do popisu, bo możemy wybierać spośród feeria barw i wzorów. Na szczęście i miłośnicy bardziej stonowanego dekoru znajdą swoje ulubione modele wśród propozycji marki. Szczególnie polecane są nowoczesne płytki cementowe np. z szarymi wzorami albo te, utrzymane w konwencji black & white.

Zalety płytek cementowych

Wśród głównych zalet płytek cementowych zwykle wyróżnia się ich duża trwałość oraz możliwość wyboru spośród wielu ich odmian (barwny dekor). Zazwyczaj wszelkiego rodzaju wzory na tego typu płytkach, wynikają z inspiracji płynących z różnych stron świata (tu na prowadzenie wybija się np. Maroko, kraje orientalne, Hiszpania czy Portugalia). Niezwykle popularną aranżacją w wystroju wnętrz jest np. wykonanie barwnej podłogi z płytek cementowych limone.