Choinki sztuczne mają ekonomiczne uzasadnienie

Znów wielkimi krokami zbliża się magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia, a wiele osób stanie przed dylematem pachnąca choinka naturalna, czy choinka sztuczna. Jaką choinkę wybierzesz w tym roku?

Na początek choinka żywa, koszt ok. 100-200 zł za duże drzewka. Po wniesieniu do domu pachnie, jednak z biegiem kolejnych dni ten zapach zanika. Wielką niewiadomą jest też to ile naturalna choinka zachowa swój wygląd. Często bowiem zdarzą się, że niektóre mają problem z dotrwaniem do Nowego Roku, a przecież każdy chciałby nacieszyć oko przez dużo dłuższy okres czasu. Do minusów należy doliczyć również stosowane pestycydy, o których było głośno w ostatnich sezonach, a także kilka tysięcy mikroorganizmów zamieszkujących drzewko, które przenoszą się wraz z nim do domu.

Alternatywą są w tym momencie sztuczne choinki o różnych kształtach i kolorach. Podstawowe modele można zakupić już od 90 zł, a ekskluzywne choinki dwukolorowe, które wyróżniają się na tle konkurencji dostaniemy w granicach 200 zł. Jest jeszcze nowość – choinki PE, kosztują co prawda od 300 zł, ale ich wygląd może zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Jeśli chodzi o zapach, to można zastosować specjalne odświeżacze powietrza o nucie leśnej.

Z ekonomicznego punktu widzenia, cena choinki sztucznej i naturalnej jest zbliżona, jednak żywe drzewko może wytrzymać w domu raptem kilka tygodni, zaś sztuczna choinka zachowa swoje walory na lata. Zakładając, że będzie to choćby 5 lat, to za rok wchodzi nam 20-40 zł za wspaniałe drzewko Świąteczne, o rozebraniu którego to my zadecydujemy, a nie opadające igły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *