Co można ustawiać w ławostole?

Ławostoły rozkładane

Ławostół to mebel, który lata temu cieszył się sporą popularnością. Później został wyparty przez meble o bardziej nowoczesnym wyglądzie, ale mniej praktycznym zastosowaniu. Teraz te wyjątkowe meble wracają do łask. Warto, więc przyjrzeć się im bliżej i zastanowić się, co właściwie można w nich zmieniać. W czym tkwi ich fenomen?

Powierzchnia blatu ławy

Przede wszystkim można zmieniać powierzchnię blatu stołu. Ławostoły rozkładane z Mebel4u, jak sama nazwa wskazuje – mają blat, który można rozłożyć. Mechanizmy tego mogą być różne. Najprostszy z nich polega na wysuwaniu spod spodu dodatkowych desek blatu oraz oparcie ich na specjalnych wspornikach. Dzięki nim dość mały blat może stać się sporo dłuższy, a tym samym zmieści się przy nim więcej osób. Takie rozłożenie blatu zajmuje kilka minut. Podobnie jest z jego złożeniem. To tylko kilka ruchów, by ławostół rozkładany miał taki rozmiar jak przed rozłożeniem.

Wysokość blatu ławy rozkładanej

Stoliki kawowe lub ławy są dużo niższe niż stoły do jadalni. W związku z tym powstały ławostoły rozkładane i podnoszone, przy których można wygodnie siedzieć na zwykłym krześle. Odpowiada za to specjalny mechanizm. Zazwyczaj ma on formę dużej i mocnej śruby. Kiedy się ją odkręca – blat unosi się do góry, gdy się ją skręca – śruba chowa się, a blat zjeżdża w dół. Żeby było wygodniej, mechanizmy tego typu są obsługiwane korbką. Użytkownik może wtedy łatwo i szybko ustawić blat na takiej wysokości, jaka mu odpowiada. W ten sposób może wykorzystać jeden mebel w różnych celach.