Co trzeba wiedzieć o żarówkach LED?

Obecnie inwestuje się w żarówki energooszczędne, które są droższym rozwiązaniem niż typowe żarówki wolframowe, ale mają przynieść ulgę w postaci zmniejszonej wysokości rachunków za elektryczność oraz działają dłużej, a zatem nie trzeba ich wymieniać tak często. A do tego obecnie można zastosować rozwiązania tzw. smart, dzięki którym za pomocą odpowiedniej aplikacji w telefonie można sterować oświetleniem w całym domu. Ale co warto wiedzieć o takim świetle?

Najpopularniejsza żarówka energooszczędna

Można powiedzieć wprost, że z kategorii energooszczędnych najbardziej popularne są żarówki LED. Jednak warto się trzymać kilku zasad ich użytkowania, aby taki typ światła nam nie szkodził i dobrze oświetlał całe mieszkanie.

Wady i zalety

Mimo, że technologia LED nie jest szkodliwa, to same diody emitujące świtało nie mogą być nakierowane bezpośrednio w oczy. Najlepiej więc montować je w takim miejscu, gdzie nasz wzrok się z nimi nie spotka lub zakładać na nie odpowiednie klosze.

Żarówki o umiarkowanej mocy nie nagrzewają się, więc można je stosować w lampach na biurko czy na nocny stolik, albo jako podświetlenie półek czy blatów kuchennych.

Sporo osób zastanawia się też nad sensem ekonomicznym kupowania takich żarówek, ponieważ są one droższe od innych. Warto wiedzieć, że to rozwiązanie będzie najbardziej efektywne, jeśli takie żarówki zastosuje się w lampach, które palą się przez co najmniej 4 godziny dziennie.