Co zrobić, by bibeloty zajmowały jak najmniej miejsca

Nie trzeba mieć szczególnej tendencji do zbieractwa, by przez lata nagromadzić w domu sporo rzeczy. Książki, ozdoby, przedmioty codziennego użytku- z biegiem czasu mamy ich coraz więcej. Czasem kupujemy sami, czasem otrzymujemy w ramach prezentu. Wiele z tych rzeczy wiąże się zatem z sentymentem i przyjemnymi wspomnieniami, więc żal byłoby je wyrzucić. Co jednak zrobić, gdy metraż mieszkania jest niewielki, a rzeczy zaczynają sprawiać przytłaczające wrażenie?

Czym jest regał drabina?

regał w formie drabiny na drobne rzeczyDobra organizacja przestrzeni wokół polega przede wszystkim na jej uporządkowaniu. Drobne gadżety i pomniejsze przedmioty można oczywiście pochować do przepastnych pudeł, czy szuflad, lecz takie rozwiązanie rodzi ryzyko niemożności szybkiego znalezienia danej rzeczy, gdy akurat będzie potrzebna. Poza tym, odpowiednie wyeksponowanie swoich zbiorów daje ogromną satysfakcję. Z pomocą przychodzi zatem regał drabina, czyli mebel imitujący drabinę – sprawdź firmę Ragaba, w którym poszczególne szczeble zostały odpowiednio poszerzone, by tworzyć funkcjonalne półki. Każda półka jest dostatecznie szeroka, by pomieścić książki, kwiaty, czy figurki stanowiące standardowy wystrój mieszkania.

Optymalne zagospodarowanie przestrzeni

Nietypowa drabina zajmuje mniej miejsca niż klasyczny regał, poza tym jest zazwyczaj lżejsza, więc łatwo ją przenosić. Półka może być wykonana z drewna, plastiku, metalu, czy innego materiału, w zależności od aranżacji domu. Regał tego typu może być wolnostojący lub wkomponowany w ścianę, czy inne meble. Drabiny z półkami dostępne na rynku są coraz bardziej designerskie, więc wcale nie muszą oznaczać wyłącznie praktycyzmu i nudy. Ciekawie zaprojektowany regał może stać się nieoczywistym i nowoczesnym elementem wystroju pomieszczeń, który przykuwa wzrok natychmiast po wejściu do pokoju. To mebel, który pozwala zharmonizować osobistą przestrzeń,a jednocześnie sam ma nienarzucający się charakter.