Czy warto postawić na plansze ścienne?

Z pewnością niejedna osoba poszukuje niebanalnych sposobów na udekorowanie mieszkania. Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnego budżetu. Niskim kosztem również można odświeżyć wnętrze i nadać mu unikatowego charakteru. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydają się być plansze ścienne, które występują w wielu różnorodnych wariantach. Najlepiej pasują one do nowoczesnych aranżacji.

Korzystna cena zakupu

Plansze na ścianę to znakomita alternatywa dla klasycznych obrazów, a nawet modernistycznych plakatów. Atrakcyjna cena zakupu to tylko jedna z wielu zalet. Ma to jednak znaczenie dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Tego typu dekoracje ścienne zwykle posiadają dwie listwy (na górze i na dole), które umożliwiają utrzymanie pierwotnej formy. Minimalizuje to ryzyko zwijania się papieru oraz innych niepożądanych zjawisk.

Plansza inspiracyjna może trafić zarówno do salonu, jak i sypialni, czy też gabinetu. Możliwości są niemal nieograniczone, a więc wszystko zależy od osobistych upodobań i kreatywności podczas urządzania mieszkania. Bez większych trudności można znaleźć także ozdoby pasujące do kuchni lub jadalni, a nawet pokoju dziecka.

Wysoka trwałość wydruku

Wybierając planszą na ścianę (https://wallcolors.pl/127-plansze) należy kierować się przede wszystkim jakością. Czasami lepiej jest zapłacić nieco więcej, a mieć gwarancję, że dokonaliśmy trafnego wyboru. Przed zakupem warto jest przeanalizować m.in.:

  • Gramaturę papieru – im jest ona wyższa, tym wyższa trwałość oraz odporność na uszkodzenia.
  • Jakość zastosowanych materiałów – dobrze, jeśli wszelkie elementy mocujące, czy też listwy zostały wykonane z mocnych tworzyw, które nie są podatne na zniszczenia.
  • Certyfikowane tusze – istotne jest to, aby wybrane plansze inspiracyjne zostały wydrukowane przy użyciu bezpiecznych tuszów oraz pigmentów. Nie mogą one posiadać w składzie toksycznych związków.