Czym charakteryzuje się najlepszy bidet łazienkowy?

Producenci bidetów chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co sezon oferują nowe modele swoich produktów. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób ma duży problem, aby wybrać porządny bidet do łazienki.

Materiał i wykonanie ma znaczenie

Wysokiej klasy bidet podwieszany musi być oczywiście wykonany z odpowiednich materiałów. Dla najbardziej wymagających klientów najlepszym wyborem jest ceramika katalońska. Jest to bardzo trwały i wytrzymały materiał, który jest najlepszą gwarancją jakości. Użyty materiał ma oczywiście bezpośredni wpływ nie tylko na żywotność bidetów, ale również na ich walory wizualne. Ceramika jest uniwersalnym materiałem, który doskonale odnajdzie się nie tylko w nowoczesnych, ale również w klasycznych łazienkach. Jeżeli chodzi o materiał to najlepsze parametry użytkowe zapewnia mosiądz i brąz.

Sposób montażu

Osoby, które planują kupić nowy bidet łazienkowy powinny zwrócić uwagę także na jego sposób montażu. Do wyboru są oczywiście nie tylko bidety wiszące, ale również bidety stojące. Do łazienek o mniejszym metrażu idealnie pasuje bidet podwieszany. Montaż wymaga jednak dokupienia specjalnego stelaża, dlatego też trzeba przygotować się na dodatkowy wydatek. Jeżeli chodzi o wytrzymałość, to najlepszy bidet wiszący jest w stanie utrzymać ciężar do 400 kg. Podwieszane bidety wyglądają lżej i bardziej nowocześnie od stojących odpowiedników. Dużym atutem tego rozwiązania jest również to, że podłogę można w bardzo łatwy sposób wyczyścić.

Porządna bateria bidetowa

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście porządna bateria bidetowa. Godne polecenia są baterie z systemem wylewki i opcją regulacji. Jeżeli chodzi o rodzaj instalacji, to do wyboru jest lokalizacja ukryta i zewnętrza.

Więcej na Łazienka Rea pl