Dekoracyjne właściwości płytek chevron

Jodełka wciąż pozostaje wzorem bardzo popularnym, który w naszych wnętrzach pojawia się bardzo często. Idealnie sprawdza się ona w przypadku podłóg, pięknie prezentuje się też na ścianach lub ich wybranych fragmentach. Jak wykorzystać dekoracyjne właściwości płytek chevron?

Jodełka we francuskim stylu

Miłośnicy płytek układanych w jodełkę – home100.pl/plytki-chevron , mogą skorzystać z kilku wariantów układania ich na ścianie lub podłodze. Obok stylu klasycznego, w którym główną rolę odgrywają prostokątne płytki, łączone ze sobą pod kątek 90 stopniu, wielką popularnością cieszy się jodełka francuska. Płytki chevron wyróżniają się tym, iż posiadają kształt równoległoboków, a że są łączone ze sobą pod kątek 45 stopni, tworzą na podłogach oraz ścianach ciekawe, zygzakowate wzory. Taki wzór można ułożyć z płytek o tej samej barwie, można tez tworzyć intrygujące zygzaki z płytek o różnym zabarwieniu. Czarne i białe zygzaki mogą się świetnie sprawdzić w nowoczesnej kuchni, z kolei imitujące drewno płytki stworzą ciekawy wzór w tych pokojach, w których najważniejsze staje się ciepło oraz przyjazna atmosfera.

Chevron: idealne rozwiązanie na każdą ścianę

Z francuskiej jodełki można stworzyć wspaniałą dekorację do każdego wnętrza, unikając tym samym monotonii – tak częstej w przypadku dużych, niezagospodarowanych ścian. Zygzaki, ułożone z odpornych na uszkodzenia płytek, rewelacyjnie sprawdzą się w kuchni, w której mogą zabezpieczać ścianę nad zlewem lub blatem kuchennym. Takie pasy z płytek o wyrazistych kolorach mogą w ciekawy sposób ozdobić kuchnię, można też wykorzystać takie płytki, które swą barwą wtopią się w otoczenie. Jasne jodełki świetnie sprawdzą się w łazienkach, szczególnie w tych mniejszych, w których mogą zdobić ścianę w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej. A w salonie? Tu z jodełki można korzystać bez ograniczeń, pokrywając nią albo całe ściany, albo ich fragmenty o strategicznym znaczeniu.