Designerskie biuro – funkcjonalne i stylowe jednocześnie

designerskie biurko do pokoju

Wybór biurka to niełatwe zadanie. Miejsce do pracy powinno być przede wszystkim funkcjonalne – zapewniać odpowiednią przestrzeń i gwarantować wygodę. Biurko można jednak wykorzystać również jako element dekoracyjny. W ciekawym kształcie czy kolorze będzie przyciągać uwagę i dodawać pomieszczeniu szyku.

Jak wybrać stylowe biurko?

Jakie biurko będzie i funkcjonalne, i oryginalne jednocześnie? Jeśli chodzi o jakość, trzeba zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonane. Najlepiej stawiać na solidne, naturalne materiały, takie jak naturalne drewno. Solidny i bardzo modny jest również metal – stalowe nóżki to bardzo designerski element biurka, który jednocześnie zapewnia mu trwałość. Niezależnie od wybranego stylu, trzeba zadbać o to, by blat był odpowiednio szeroki i głęboki – by można było na nim postawić komputer, rozłożyć zeszyt, położyć kubek z kawą. Biurka designerskie dostępne są w wielu wymiarach, dzięki czemu każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. To samo dotyczy stylu: jedni postawią na biurko w stylu vintage, inni wybiorą nowoczesne biurko szklane lub blat architektoniczny z metalowymi nóżkami. Sposobem na dodanie biurku szyku może też być nietypowa kolorystyka, choćby w postaci detali, takich jak uchwyty w szufladach czy nogi.

Gdzie kupować biurka designerskie?

Gdzie szukać dobrej jakości biurka w modnej stylistyce? Możliwości jest naprawdę wiele. Designerskie stylowe biurka oferują zarówno sieciówki, jaki mniejsze butiki z wyposażeniem wnętrz. Poszukując oryginalnego biurka, warto przejrzeć również oferty online – zarówno sklepów, jak i prywatnych aukcji. Ciekawym pomysłem może być również samodzielne dodanie biurku szyku – czasami wystarczy zmiana gałek albo pomalowanie blatu na oryginalny kolor, żeby biurko nabrało charakteru i stało się efektowną, przyciągającą uwagę dekoracją.