Deweloperskie mieszkania na wolnym rynku – czy warto kupować?

Zakup nowego domu lub mieszkania wiąże się z zobowiązaniem na lata, dlatego też warto dokładnie przemyśleć tę decyzję i zapoznać się z dostępnymi na temat firmy informacjami. O czym pamiętać?

Polskie zrzeszenie deweloperów – czyli realna ocena rzetelności

Wybierając firmę zrzeszoną w Polskim Związku Firm Deweloperskim można mieć pewność, że dany podmiot przestrzega wszelkich regulacji prawnych związanych z budową mieszkań czy domów. To znacznie większe bezpieczeństwo inwestycji, szczególnie ważne, gdy konieczne jest wzięcie wieloletniego kredytu hipotecznego. Mając świadomość, że budynek na pewno powstanie i że będzie wykonany z dobrej jakości materiałów – nie trzeba martwić się o to, że lokal szybko ulegnie awariom.

Członkowie PZFD przestrzegają kodeksu dobrych praktyk handlowych, co sprawia że klienci mogą spać spokojnie i cieszyć się na zamieszkanie w nowo wybudowanym lokalu. Oczywiście, nie oznacza to, że firma niezrzeszona nie przestrzega reguł fair play: stowarzyszenie daje po prostu znacznie lepszą gwarancję w tym zakresie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dewelopera?

Wiedząc, że dany podmiot należy już do stowarzyszenia można rozpocząć poszukiwanie opinii na jego temat w internecie: samo doprowadzenie do końca budowy nie jest gwarancją sukcesu. Równie ważnym jest aby firma deweloperska swoje osiedla domków lub mieszkań w lokalizacjach dogodnych dla klientów – sprawdź: https://www.domd.pl. Możliwe jest dokonanie wyboru domu lub mieszkania zlokalizowanego w ścisłym centrum bądź na obrzeżach miasta: w zależności od preferencji i posiadanego budżetu na lokal.

Niestety, im bliżej centrum miasta – tym wyższa cena. Dlatego też jeśli zamieszkiwanie w ścisłym centrum nie jest koniecznością, warto zastanowić się nad wyborem lokalu na obrzeżach miasta. Wówczas jednak ogromne znaczenie ma poziom skomunikowania mieszkania z miejscem pracy. Nie zawsze dojazdy samochodem wchodzą w grę, a w przypadku ewentualnej usterki pojazdu – należy wiedzieć, czy dostanie się do pracy jest w ogóle możliwe bez wzywania taksówki.