Dlaczego warto zamontować lamele na ścianie?

lamele na ścianie

Drewno jest materiałem bardzo często wykorzystywanym podczas urządzania wnętrz. Wykonuje się z niego podłogi, blaty kuchenne, a także meble. Coraz częściej drewniane elementy pełnią nie tylko typowo użytkową funkcję, są wykorzystywane również jako ozdoba. W wielu mieszkaniach można obecnie zobaczyć lamele na ścianach. Co warto o nich wiedzieć?

Lamele – co to jest?

Lamelami nazywa się elementy ozdobne, które mogą być montowane na ścianie oraz suficie. Są one zrobione z drewna w stanie surowym, co oznacza, że nie jest ono lakierowane ani olejowane. Zawsze są wykonane z drewna, którego cechą charakterystyczną jest wysoka trwałość, z tego powodu najczęściej można dostać te wykonane z jesionu, sosny, buku oraz dębu. Lamele występują w trzech rozmiarach (0, 10 i 20) i mogą być wykorzystywane jako dekoracja różnych pomieszczeń. Najczęściej montuje się je na ścianie w salonie, a także w przedpokoju, warto jednak mieć na uwadze, że równie dobrze wyglądają lamele na ścianach w kuchni czy jadalni.

Lamele ścienne – jakie są ich zalety?

Dużą zaletą lameli jest fakt, że są uniwersalne. Można je zamontować zarówno w salonie, jak i w sypialni czy kuchni – w każdym z tych pomieszczeń będą się dobrze prezentować, a jednocześnie optycznie je powiększą. Lamele na ścianie mogą pełnić nie tylko funkcję ozdobną, ale także wygłuszającą, warto zatem rozważyć ich montaż na przykład na ścianie, za którą mieszkają głośno zachowujący się sąsiedzi. Tutaj można znaleźć więcej inspiracji z wykorzystaniem tego rodzaju dekoracji.

lamele na ścianie

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest koszt – lamele są niedrogie, ponadto ich montaż jest dosyć prosty, nie trzeba zatem zlecać go fachowcowi, można się nim zająć samodzielnie. Nie bez znaczenia jest też, że dekoracje wykonane z drewna są bardzo wytrzymałe. Osoby, które będą odpowiednio dbać o lamele, mogą być pewne, że będą one atrakcyjną ozdobą wnętrza przez wiele lat.