Drzwi, które powiększą pomieszczenie.

Jednym z rozwiązań najczęściej poszukiwanych w kategorii aranżacji wnętrz jest optyczne powiększanie pomieszczeń. Coraz więcej osób, zmuszonych żyć w niewielkich mieszkaniach, szuka sposobów na zwiększenie ilości przestrzeni, przynajmniej wizualnie. Jednym z rozwiązań szczególnie polecanych przez architektów są systemy drzwi przesuwnych.

Rzeczywista oszczędność miejsca


Główną zaletą drzwi przesuwnych jest to, że rzeczywiście zwiększają ilość powierzchni użytkowej. Ich zastosowanie niweluje istnienie niezagospodarowanych kątów pokoju, jakie towarzyszą drzwiom tradycyjnym. Drzwi przesuwne zamontować można zarówno wewnątrz ściany, całkowicie otwierając przejście, jak i na ścianie. W drugim przypadku możliwe jest dodatkowe optyczne powiększenie pomieszczenia.

Oszukaj percepcję


Istnieje wiele powszechnie znanych sposobów na wizualną kreację dodatkowego miejsca w pokoju. Najczęściej zaleca się malowanie ścian w odpowiedni sposób, wybór ażurowych regałów, błyszczące meble i wieszanie luster. Zadanie to mogą spełnić również drzwi przesuwne wewnętrzne. Dobrym pomysłem jest wybór częściowo przeszklonych modeli w jasnych kolorach. Jeszcze lepiej sprawdzą się jednak drzwi w całości wykonane ze szkła hartowanego, odbijające światło lub z powierzchnią lustrzaną. Takie wybory zagwarantują odpowiedni efekt wizualny.
W małych mieszkaniach każde rozwiązanie dające poczucie posiadania większej przestrzeni jest na wagę złota. Rozsuwane drzwi są najbardziej polecanym rozwiązaniem, które oprócz oszczędności miejsca, umożliwi optyczne powiększenie pokoju.

Po zakupy zapraszam na: https://www.golddoor.pl/pl/menu/drzwi/drzwi-przesuwne/drzwi-przesuwne-998.html