Funkcjonalne stoły kuchenne

W mieszkaniach i domach urządzonych w nowoczesnym stylu, również kuchnia, dla zachowania homogeniczności wnętrz, powinna być modernistyczna. To z kolei wymusza zakup nowoczesnego stołu kuchennego.

Funkcje kuchennego stołu

W większych domach i mieszkaniach, przy kuchennym stole spożywa się posiłki. Jednak wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, kuchenny stół wykorzystywany jest do wielu celów – twórczej pracy dzieci, odrabiania lekcji, pracy zarobkowej czy wreszcie w maleńkich kuchniach również jako dodatkowy blat roboczy. Ta wielozadaniowość sprawia, że stół kuchenny powinien być trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Dobrze też, jeśli jest duży, albo rozkładany, żeby powierzchnia pracy mogła zostać zwiększona w razie potrzeby. Świetnie do roli multifunkcyjnego mebla nadają się stoły nowoczesne.

stoły kuchenne w stylu nowoczesnym

Stoły kuchenne nowoczesne

Nowoczesne stoły kuchenne zyskują takie miano najczęściej dzięki swojemu prostemu, geometrycznemu kształtowi, całkowicie pozbawionemu zaokrąglonych kantów czy elementów zdobniczych. Wykonuje się je z różnych materiałów – od tradycyjnego drewna, przez tworzywa i szkło po stal nierdzewną. Często surowce te łączy się z sobą dla uzyskania jeszcze bardziej awangardowego wyglądu mebla. Nie bez znaczenia jest również kolor nowoczesnego stołu kuchennego – najczęściej spotykana kolorystyka to kojarzona z modernistyczną elegancją biało – czarno – szara paleta barw. Jednak, zwłaszcza w połączeniu ze stalą, zachowuje się też kolor naturalnego drewna albo maluje barwnikami zupełnie niekojarzonymi z tradycyjną kuchnią czy stosuje nieszablonowe motywy wzornicze.