Gdzie kupić efektowne plafony?

Plafony sufitowe zdecydowanie powracają na salony. Klienci coraz częściej decydują się na tego typu lampy w swoich wnętrzach, gdyż są bardzo eleganckie, stylowe, a ich cena naprawdę przystępna. Gdzie można znaleźć dobre oświetlenie w modnym designie? Jakie plafony sufitowe cieszą się największą popularnością wśród stylistów i designerów wnętrz? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Jakie plafony można znaleźć w sklepach?

Plafony sufitowe (https://candellux.com.pl/pl/menu/plafony-sufitowe-229.html) coraz częściej można znaleźć w modnych wnętrzach. Wynika to z tego, że w sklepach pojawiają się naprawdę ciekawe, gustowne modele, które idealnie komponują się z wieloma aranżacjami przestrzeni. Jeszcze niedawno klienci decydowali się na plafony w takich pomieszczeniach jak: łazienki, przedpokoje, piwnice, garaże, kotłownie. Teraz plafony sprawdzają się także w salonach, jadalniach, kuchniach i sypialniach. Dzięki temu, że wybór w sklepach jest tak duży, z powodzeniem można znaleźć modele klasyczne, nowoczesne, jak i stworzone pod konkretny styl (np.: glamour, loftowy, skandynawski, boho).

Idealne światło nawet do wymagających pomieszczeń

Klienci często rezygnują z plafonów, gdyż obawiają się, że nie będą mieli wystarczająco odpowiedniego światła w swoich wnętrzach. Warto jednak zauważyć, iż duże gabarytowo plafony posiadają miejsce na co najmniej kilka żarówek, które mogą być dodatkowo skierowane na różne części pomieszczenia. Nie trzeba się bać, iż jakiś fragment pokoju pozostanie nieoświetlony. Wręcz przeciwnie, plafony sufitowe doskonale nadają się do tego, by umieścić je nawet w dużych, przestrzennych miejscach. Nawet właściciele restauracji i hoteli decydują się na tego typu rozwiązanie w miejscach takich jak: restauracje, recepcje itp.

Ile kosztuje elegancki, solidnie wykonany plafon?

Ceny tego typu lamo są bardzo zróżnicowane. W popularnych sieciówkach z dodatkami do wnętrz można znaleźć plafony już od 150 – 200 zł. Z olei w sklepach internetowych bardzo designerskie modele od znanych producentów kosztują od około 300 do 1000 zł. Można także postawić na eleganckie, luksusowe wręcz modele, które najczęściej występują w sklepach z oświetleniem w dużych miastach. Ich ilość jest ograniczona, stąd też wynika bardzo wysoka cena. Wówczas za taką unikatową lampę trzeba zapłacić od około 1500 do 3000 zł. Zdarzają się osoby, które zgłaszają się do producentów lamp, by stworzyli oni konkretny asortyment zgodnie ze wskazówkami klienta pod konkretne wnętrze. Lampy na zamówienie są jednak dość sporym wydatkiem.