Grafiki marzeń – tylko Terrazzo

tapeta-pink-ink

Terazzo inaczej znane także jako lastryko to znany i popularny materiał budowlany o ciekawej strukturze i barwnym wzorze. W budownictwie z racji wdrażania nowoczesnych technologii materiał terazza stosuje się już coraz rzadziej jednak w zdobnictwie i architekturze wnętrz, lastryko nadal jest szeroko stosowane. W poniższym artykule opisanych zostanie kilka sposobów wykorzystania motywu terraza.

Terrazzo grafiki na ścianę

tapeta-pink-ink

Pomimo coraz rzadszego stosowania terazza jako materiału we wnętrzach obecny jest on w formie grafik. Mogą to być plakaty, obrazy bądź fototapety z motywem lastryko. Co do obrazów z tym motywem najczęściej wykonywane są one na bawełnianym płótnie w drewnianej ramie. Stosowane są różne odcienie od białego tła i kolorowego odwzorowania w stylu terrazzo design po ciemne tło i jasne oznaczenie kamyczków terrazzo. Przedstawiony motyw znakomicie uzupełnia każde wnętrze od industrialnego, dość szorstkiego stylu z przewagą betonu po klasyczne wnętrza Art deco i ciepłe klimaty polskiego dworku. Specjaliści od aranżacji wnętrz często proponują swoim klientom udekorowanie ścian właśnie grafikami terrazzo.

Jak są wykonywane grafiki terrazzo

Obrazy i grafiki w designie terrazzo są wykonywane i produkowane poprzez druk na płótnie. Służą temu specjalne drukarki wykorzystujące certyfikowane atramenty lateksowe. Przy takim druku mamy pewność najwyższej jakości i dobrej rozdzielczości drukowanego obrazu. Dodatkowej jakości takim grafikom dodaje płótno – najczęściej jest to bawełna o gramaturze 300gramów/m2 co zapewnia doskonałą jakość i walory wizualne. Są różne walory rozmiarowe obrazów od małych (50x75cm, 50x100cm) przeznaczonych do sypialni czy gabinetów po duże (150x100cm) przeznaczone do salonów czy pomieszczeń reprezentacyjnych. Warto więc rozejrzeć się i przemyśleć dekorację swojego domu grafiką w stylu terrazzo.