Idealny blat do Twojej kuchni

blat kuchenny

Wiele osób zastanawia się jaki blat kuchenny sprawdzi się doskonale w kuchni. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny, dzięki czemu każdy może zdecydować się na produkt, który mu się spodoba. Szeroki asortyment blatów kuchennych znajdziesz w Belmeb: www.belmeb.pl/blaty-kuchenne.html. Najczęściej blaty mają zaokrąglone brzegi i są pokryte kawałkami laminatu.

Kuchenne blaty

blat kuchenny

Aby blaty kuchenne służyły nam na lata, powinny cechować się wieloma cechami. Przede wszystkim muszą być one odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także powinny być odporne na zarysowania. Trzeba jednak pamiętać o tym, że blat to nie jest deska do krojenia – nie powinniśmy więc na nim kroić produktów spożywczych. Oprócz tego blaty kuchenne muszą być odporne na parę wodną. Kuchnia to wnętrze, w którym wilgoć jest zdecydowanie wyższa, niż w innych pomieszczeniach. Właśnie dlatego blat ciągle narażony jest na kontakt z wodą. Trzeba na to uważać.

Jaki musi być blat kuchenny?

Blaty kuchenne powinny być również odporne na wysokie temperatury. Naczynie, które zostanie zdjęte z palnika, nie powinno być położone więc bezpośrednio na blat. Aktualnie produkuje się blaty, które już nie reagują na to, jaka jest temperatura przedmiotów, które się na nich znajdują. Jest to ogromna zaleta. Oprócz tego blaty powinny być bardzo odporne na działanie środków chemicznych.

Blaty kuchenne cechują się również tym, że są niesamowicie łatwe w utrzymaniu czystości – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób, które spędzają czas w kuchni.