Jak urządzić kuchnię w stylu art deco?

Obecnie wiele osób urządzających swoje mieszkanie stawia na aranżację nawiązującą do lat 20. i 30. XX wieku. Mowa o stylu art deco, który od lat robi spektakularne wrażenie. Jest on doskonałą alternatywą dla wnętrz glamour, ponieważ łączy w sobie elegancję i nowoczesność. To idealny styl dla osób, które chcą, by ich mieszkanie zostało wykończone z klasą, a jednocześnie były funkcjonalnie i bez zbędnego przepychu. Co w takim razie trzeba wiedzieć, chcąc urządzić kuchnię w stylu art deco?

Cechy charakterystyczne stylu

Styl art deco można scharakteryzować trzema słowami: szyk, klasa i elegancja. W przypadku kuchni warto szczególnie starannie projektować wnętrze, aby poszczególne elementy dobrze się ze sobą łączyły i tworzyły piękny efekt. Mimo wszystko nie należy przesadzać i decydować się na zbyt dużo geometrycznych form, pomieszczenie ma być bowiem przede wszystkim funkcjonalne. Z tego powodu warto postawić na jeden, ale mocny element dekoracyjny, zawieszenie lamp art deco sprawi, że to właśnie oświetlenie będzie odgrywało bardzo istotną rolę ozdobną w wystroju kuchni.

Wybór odpowiednich mebli

Należy zdawać sobie sprawę, że co prawda styl art deco kojarzy się z wyjątkowo eleganckimi aranżacjami wnętrz, jednak absolutnie nie oznacza konieczności rezygnacji z rozwiązań, które są wygodne w użytkowaniu. Szukając mebli do kuchni należy zatem zwracać uwagę na udogodnienia, wszelkie szuflady czy inne schowki są bardzo pożądane. Istotną kwestią jest również materiał, z jakiego meble są wykonane. Styl art deco nie bez powodu kojarzy się z luksusem, materiały, z których zrobione są szafki kuchenne powinny być jak najwyższej jakości, dobrze sprawdzi się na przykład lite drewno.

Lampa art deco do kuchni

Urządzając kuchnię w stylu art deco, warto stawiać na meble, które są przede wszystkim funkcjonalne i nie mają nazbyt wymyślnych kształtów. W przypadku oświetlenia takie ograniczenia nie obowiązują, dzięki czemu nie ma przeszkód, by postawić na lampy art deco, które będą miały bardziej oryginalną formę. Można zdecydować się na model w wymyślnym kształcie i wykonany z dowolnego materiału, na przykład szkła czy metalu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrana lampa art deco miała odcień starego złota lub na przykład odsłonięty klosz. W kuchni świetnie może się prezentować kilka niewielkich, symetrycznie zawieszonych lamp. Jeśli to właśnie oświetlenie ma być najważniejszą ozdobą pomieszczenia, można zaszaleć i postawić na efektowny żyrandol, który na pewno przykuje uwagę każdego, kto wejdzie do pomieszczenia.