Jak urządzić łazienkę w hiszpańskim stylu?

Stworzenie ciekawego wystroju łazienki wcale nie musi być trudne i czasochłonne. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg ciekawych rozwiązań, z których warto jest skorzystać. Rosnącą popularnością cieszą się płytki hiszpańskie, które stanowią przeciwieństwo minimalizmu. Wyróżniają się one dekoracyjnym charakterem, co zachwyci nawet najbardziej wymagających.

Kafelki łazienkowe w niebanalne wzory

Masz dość monochromatycznych i powszechnie spotykanych płytek łazienkowych? Kafelki hiszpańskie wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie musisz obawiać się przepychu – wystarczy, że wybierzesz klasyczną armaturę oraz akcesoria do łazienki. Ponadto wielobarwne wzory nie muszą znajdować się na każdej powierzchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tylko jedna ściana została pokryta pięknym ornamentem.

Kafelki w stylu hiszpańskim występują w wielu wersjach kolorystycznych, jednak dominuje tutaj przede wszystkim biel, granat, zieleń oraz czerwień. Wybór jest ogromny, a więc znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie to jedynie kwestia czasu. Unikatowy wystrój sprawi, że pomieszczenie zyska wyjątkowego charakteru, który nie można podrobić.

Stylowe akcesoria do łazienki

Jeśli chcesz podkreślić hiszpański styl panujący w pomieszczeniu, to wybierz odpowiednie akcesoria – najlepiej takie (https://www.banyo.pl/pl/menu/akcesoria-lazienkowe-108.html). Nie należy zapominać, że diabeł tkwi w szczegółach. Oczywiście podczas doboru akcesoriów do łazienki należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dobrze jest zachować zdrowy umiar, szczególnie jeśli wnętrze nie jest zbyt duże.

Zbyt duża ilość kolorów również nie wydaje się być najlepszym pomysłem. Znakomitą opcją wydaje się być wyposażenie w neutralnym kolorze, który nie będzie rzucał się w oczy. Może być to biel, jednak możliwości jest o wiele więcej. Jedynym ograniczeniem jest posiadana kreatywność oraz indywidualne preferencje.