Jak wybrać drzwi do pokoju?

drzwi do domu

Drzwi wewnętrzne wpływają zarówno na funkcjonalność wnętrza, jak i na jego wystrój. Na rynku drzwi można wybierać bardzo różne rozwiązania, stale pojawiają się również nowości.

Czym kierować się przy wybieraniu drzwi?

Drzwi gwarantujące odpowiedni poziom dyskrecji powinno się wybierać do takich pomieszczeń jak:

  • sypialnia,
  • łazienka,
  • toaleta.
    Warto wybierać wówczas drzwi do pokoju, które są pełne oraz posiadają dobre właściwości izolacji akustycznej.

Kolor drzwi

Wybierając drzwi do mieszkania niezbędne jest zdecydowanie się na takie kolory, które są odpowiednio dopasowane do projektu aranżowania wnętrz. Jedną z zasad jest decydowanie się na modele, które kolorystycznie pasują do wykończenia ściany. Drzwi mogą zarówno wtapiać się w ścianę, jak i też wyróżniać się na ich tle. Wszystko zależy od tego, jaki efekt zamierza się uzyskać przy zastosowaniu drzwi w wybranym pomieszczeniu.
Jednocześnie drzwi do domu powinny być dopasowane również do wyglądu podłogi. Znacznie lepiej jest, gdy powierzchnie podłogi i drzwi utrzymane są w podobnym kolorze. Jest to znacznie łatwiejsze, gdy w wybranym pomieszczeniu stosuje się drzwi wykonane z drewna. Natomiast, gdy nie można idealnie dopasować kolorystyki drzwi do podłogi wówczas warto postawić na kolory, których zabawienie jedynie o kilka tonów odbiega od kolorystyki materiałów podłogowych. W tym względzie powierzchnia drzwi lub podłóg powinna być ciemniejsza od drugiej.