Jak wybrać oświetlenie podszafkowe?

Oświetlenie podszafkowe ze sklepu
https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/oswietlenie.html to doskonały sposób na pewnego rodzaju doświetlenie pomieszczenia. W głównej mierze jest ono stosowane w kuchni, ale można również znaleźć je w innych częściach domu.

Problem jednak pojawia się nie przy decyzji o montażu oświetlenia podszafkowego, a w trakcie wyboru rodzaju światła. Dostępne są obecnie dwie opcje, to jest LED lub lampy halogenowe.

Po pierwsze – LED

Lampy LED-owe to światło obecnie najczęściej wybierane. Zwykle występuje w charakterze taśm, jednakże można je również zakupić po postacią wieńców lub żarówek. Posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim doskonale oświetlają dane pomieszczenie i posiadają – niejednokrotnie – diody o kolorowym zabarwieniu (głównie taśmy). Można je oprócz tego doskonale rozprowadzić po całej powierzchni, samodzielnie decydując o tym, gdzie będzie świecić mocniej, a gdzie słabiej.

Oświetlenie podszafkowe LED-owe – co ważne – pobiera również bardzo mało prądu, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach. Powierzchnia od nich ponadto nie nagrzewa się, a montaż nie wymaga wiercenia otworów, co ma miejsce w przypadku halogenów.

Po drugie – halogeny

Lampy halogenowe to sposób punktowy. Można je rozmieścić w podobnych odstępach, tak aby uzyskać równomierne światło. Są one przyjemne dla oka, ciepłe, a przy okazji – co ważne – nie fałszują kolorów. Żarówki te często pozwalają także ustawić kąt padania światła, jednak dość szybko się nagrzewają.