Jak wybrać pościel 200×220?

Pościel to wbrew pozorom bardzo istotna sprawa – w końcu spędzamy pod nią prawie połowę swojego życia. Musimy mieć na uwadze, że ona także ma ogromny wpływ na jakość naszego snu. Dlatego też wybierając pościel 200×220 trzeba najpierw uważnie rozważyć pewne rzeczy…

1) materiał pościeli

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego wykonana jest owa pościel 200×220. Co tu jest szczególnie istotne ? Otóż taka pościel nie może być wykonana z materiałów syntetycznych. W takim przypadku niestety nie będzie ona przewodziła dobrze powietrza i będzie nam duszno i gorąco co niewątpliwie uczyni nasz sen znacznie płytszym. Oczywiście najlepsza jest pościel bawełniana i wszystkie jej odmiany, a także bambusowa.

2) wzór

Choć mogłoby się to wydawać dziwne, to istotny jest także wzór naszej pościeli. Przede wszystkim  nie może on zawierać bardzo jaskrawych kolorów. Co więcej – musi nam się podobać. Pod pościelą 200×220, która naprawdę nam się podoba, będzie nam się zdecydowanie lepiej spało.

3) rozmiar

Oczywiście istotny jest także rozmiar naszej kołdry. Pościel 200×220  standardowo pasuje na klasyczną kołdrę dwuosobowa.

4) rodzaj zapięcia i szwy

Warto także spojrzeć na rodzaj zapięcia kołdry oraz jej szwy. Co jest ważne? Szew musi być mocny, a żadne nitki nie mogą się z niego wymykać. Zapięcie zaś jest sprawą bardziej indywidualną. Niektórzy bowiem preferują zapięcie na guziki inni zaś zdecydowanie cenią ekspres.

Podsumowując  – poświęćmy chwilę czasu na wybór odpowiedniej pościeli. Warto tez przed zakupem poszukać inspiracji w Internecie, na stronach sklepów itd. Nawet jeśli nie chcemy kupować w ten sposób pościeli, to przynajmniej będziemy wiedzieć, czego poszukiwać.