Jak wybrać żarówki samochodowe?

Nieważne, jaka jest pora dnia, czy też pora roku, każdy kierowca ma obowiązek jeżdżenia z włączonymi światłami w swoim samochodzie. Oznacza to, że przez cały czas musi mieć całkowicie sprawne żarówki. Jak jednak każde inne urządzenie, tak i również żarówki od czasu do czasu się uszkadzają. Warto więc wiedzieć, jak powinno się kupować żarówki do samochodu.

Żarówki samochodowe rodzaje

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas wybierania samochodowych żarówek jest dopasowanie ich konkretnego rodzaju do tego, co się posiada w samochodzie. Jak się bowiem okazuje, żarówki mogą mieć nie tylko różne kształty, czy technologie wykonania, lecz przede wszystkim także różne przeznaczenie.

Czymś zupełnie innym będą żarówki od deski rozdzielczej, czy też oświetlenia bagażnika, a czymś innym żarówki świecące w reflektorze. Z tego też powodu tak ważne jest to, aby dobrać ich rodzaj do tego, czego się potrzebuje.

Najprościej jest po prostu udać się do sklepu z przepalonym egzemplarzem i jeśli nie czujemy się na siłach, na miejscu sprzedawca na tej podstawie dobierze odpowiedni model.

Jak wydłużyć żywotność żarówki?

Żeby nie przeprowadzać tego zadania zbyt często, warto wiedzieć, w jaki sposób dbać o żarówki do samochodu. Co może wydłużyć ich żywotność? Zdecydowanie największym popełnianym błędem jest łapanie brudnymi rękoma za szkło żarówki podczas jej wymieniania.

Pozostający na niej brud pogarsza w danym miejscu powierzchnię emitowania ciepła, co może powodować nadmierne przegrzewanie się żarówki, a tym samym zmniejszenie jej żywotności.