Jak zaaranżować małą łazienkę?

Mając dużą łazienkę można pozwolić sobie na zorganizowanie wygodnej przestrzeni. W małych łazienkach jest to zadanie o wiele trudniejsze, co nie znaczy, że niewykonalne. Jakie wyposażenie łazienek sprawdzi się na niewielkiej przestrzeni?

Umywalka – niezbędne wyposażenie łazienki

Dobranie odpowiedniej umywalki to nie tylko wymóg estetyczny. Bardzo ważne jest wybranie umywalki, która pozwoli wygodnie przeprowadzić poranną toaletę, a jednocześnie będzie dobrze komponowała się z małą przestrzenią.

W małych łazienkach królują umywalki podwieszane. Salon łazienek https://www.banyo.pl/ to miejsce, w którym można znaleźć umywalki, które mają 50 – 60 cm i będą idealnie komponowały się z niedużą powierzchnią. Wybierając taką umywalkę należy zwrócić uwagę, by miała wąskie, delikatne obramowanie, dzięki temu będzie wydawała się mniejsza.

W trochę większych łazienkach udaje się zamontować umywalki nablatowe. Warto w takiej sytuacji pokusić się o blat, który będzie wyprofilowany przez co będzie wydawał się delikatniejszy. Takie rozwiązanie sprawdza się w łazienkach retro, gdzie można zastosować blat drewniany uformowany tak, jak deska. Jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne.

Wiszące wc

Miska do wc jest kolejnym elementem, który musi być idealnie dobrany, by nie zmniejszać optycznie niewielkiej łazienki.

Salon łazienek to miejsce, w którym znajdziemy wiele wzorów podwieszanych mis wc. Miski wiszące montowane są na stelażach, które ukryte są w ścianie, dzięki temu łazienka wydaje się większa i przestronniejsza.

Wisząca misa wc ma jeszcze jedną zaletę. Brak nogi na podłodze ułatwia utrzymanie porządku w łazience. Umycie podłogi staje się łatwe i szybkie.

Mała łazienka nie jest łatwa do aranżacji. Jednak zastosowanie przemyślanych rozwiązań dostępnych w salonach łazienek pozwala na stworzenie eleganckich i gustownych pomieszczeń.