Czy masz czasem wrażenie, że w Twoim domu roi się od małych, drobnych stworzeń, które w każdej chwili chcą wtargnąć do Twojej łazienki? Prawdopodobnie jest to tylko wrażenie, ale jeśli miałeś to samo wrażenie po obejrzeniu filmu, na którym kobieta odkrywa setki pełzających stworzeń, które zagnieździły się w odpływie jej wanny… Cóż, powiedzmy, że to uczucie może nie być wcale takie szalone. Łazienki są często najbardziej zaniedbaną i najmniej pilnowaną częścią naszych domów – co jest ironią losu, zważywszy na to, jak ważną rolę odgrywają w zapobieganiu rozprzestrzeniania się potencjalnych zarazków.
Czysta i zdezynfekowana łazienka jest jednym z najlepszych zabezpieczeń przed rozprzestrzenianiem się bakterii i wirusów. Dlatego szczególnie ważne jest, aby nie było w niej szkodników i innych potencjalnie szkodliwych organizmów. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób można zainstalować parawany nawannowe, aby zapobiec wślizgiwaniu się małych rączek do odpływów, a także zapobiec wpadaniu do nich kapci.
Dlaczego warto instalować parawany nawannowe?
Przecież to nie jest tak, że mamy problem z brudnymi wannami. W rzeczywistości większość ludzi woli, aby były one proste i czyste. Dlaczego więc zawsze zarażają się one małymi stworzeniami, które chcą zamieszkać w naszych łazienkach? Jest kilka powodów, dla których zainstalowanie parawanu na wannie jest ważne. Po pierwsze, parawan zapobiega wślizgiwaniu się małych rączek do odpływów. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym, które często wkładają palce do odpływów, próbując wyłowić monety, zabawki i inne małe przedmioty.
Jeśli masz dzieci, wiesz, jakie to może być niebezpieczne. Po drugie, kratka zapobiega wpadaniu kapci do odpływów. Jeśli stopa osoby wślizgnie się do odpływu, może ona nie być w stanie chwycić się krawędzi i wyciągnąć się z niego. Jak można sobie wyobrazić, może to być szczególnie niebezpieczne dla osób chorych lub mających problemy z poruszaniem się.
Rodzaje parawanów nawannowych
Jeśli chodzi o wybór parawanu nawannowego, masz do wyboru kilka rodzajów materiałów. – Polichlorek winylu (PCW) – parawany nawannowe z PCW są najczęściej spotykane i używane w większości domów. Są one niedrogie, łatwe do czyszczenia i dezynfekcji, bezpieczne dla małych dzieci i uniwersalne. Nie są one jednak trwałe i nie nadają się do długotrwałego użytkowania na zewnątrz. – Drewniane – drewniane parawany nawannowe są znane ze swojego naturalnego piękna i są polecane do domów, w których panuje zaciszna, romantyczna atmosfera.
Wymagają one jednak więcej konserwacji, szorowania i wymiany niż inne materiały, z których wykonane są parawany nawannowe. – Metal – metalowe parawany nawannowe są atrakcyjne i trwałe, ale nie są tak wytrzymałe jak PCV. Są mniej wymagające w konserwacji niż inne materiały i doskonale nadają się do użytku zewnętrznego.