Jaka podłoga do kuchni?

drewnopodobne płytki w Twojej kuchni

drewnopodobne płytki w Twojej kuchni

Wybór materiału wykończeniowego do kuchni, który zostanie umieszczony na podłodze wcale może nie być łatwy – od tego tak naprawdę zaczynamy aranżację kuchni i dobrze już na tym etapie mieć w głowie wstępną aranżację tego wnętrza. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem do kuchni jest zastosowanie glazury, która dobrze radzi sobie z zabrudzeniami oraz wilgocią, a tego w kuchni nigdy nie brakuje. Jeśli jednak marzy się nam drewno, a lubimy łączyć prostotę z funkcjonalnością – idealnym rozwiązaniem dla nas będą płytki drewnopodobne – szeroka oferta.

Płytki drewnopodobne – dlaczego to praktyczne rozwiązanie?

Tego rodzaju płytki mają jeszcze jedną ogromną zaletę – dzięki wzornictwu, które imituje naturalne drewno nie znać na nich zabrudzeń, są więc łatwe w utrzymaniu czystości, co w kuchni ma bardzo często ogromne znaczenie. Płytki drewnopodobne można układać w taki wzór jak panele podłogowe, ale można też pokusić się o coś bardziej skomplikowanego jak ułożenie ich w jodełkę. Wszystko zależy od tego, jaką koncepcję wnętrza mamy w głowie.

A co czego taka glazura będzie pasować?

Drewno ma to do siebie, że jest ciepłe i przyjemne, będzie więc w stanie dodać przytulnego charakteru każdemu wnętrzu. Dlatego też drewno sprawdzi się w przypadku, kiedy wybrane przez nas meble są bardzo nowoczesne i minimalistyczne, albo też są utrzymane w wyjątkowo chłodnej kolorystyce.

Ponadczasowym i bardzo klasycznym połączeniem jest drewno oraz biel, która też bardzo często jest wybierana jeśli chodzi o meble kuchenne. Decydując się na wybór płytek drewnopodobnych możemy umieścić je na podłodze, ale jeśli chcemy, aby całe pomieszczenie było jeszcze bardziej spójne – te same płytki możemy umieścić też na ścianie w przestrzeni między szafkami górnymi oraz dolnymi. To naprawdę ciekawy pomysł na modną, ale i ponadczasową kuchnię, której wygląd tak szybko się nam nie znudzi.