Jaki regał na książki jest w modzie?

regał na książki

W Polsce moda na czytanie po woli powraca, dlatego też warto postawić na porządny regał na książki. Domowa biblioteczka doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w gabinecie. Piękny regał na książki albo designerskie półeczki mogą okazać się fantastyczną oprawą domowego zbioru.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regału na książki?

regał na książkiW dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się prostokątne regały na książki, które są bardzo praktyczne i funkcjonalne. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz doskonale sprawdzą się regały owalne i obrotowe, które mogą okazać się fantastyczną ozdobą salonu. Aby w 100% wykorzystać dostępną przestrzeń, warto postawić na solidny regał na książki, taki jak np. https://www.edinos.pl/regaly-na-ksiazki, który sięgać będzie aż do samego sufitu. W takim przypadku na najwyższych półeczkach można ustawić najrzadziej czytane książki albo przedmioty, których nie używa się na co dzień.

Materiał ma znaczenie

Wbrew pozorom modny i stylowy regał na książki wcale nie musi być drewniany. W dzisiejszych czasach producenci coraz częściej oferują swoim klientom modele stalowe, metalowe albo plastikowe. Godne polecenia są także regały szklane, które po bardzo dużej przerwie powracają do mody. Ich jedyną wadą jest to, że są dość trudne w utrzymaniu czystości. Warto zadbać także i o to, aby regał nie znajdował się zbyt blisko grzejników. Spowodowane jest to oczywiście tym, że bardzo wysokie temperatury niestety nie najlepiej działają na papier. Wybierając nowy regał warto dokładnie upewnić się, czy jest on stabilny. Książki wbrew pozorom stanowią bardzo duże obciążenie dla poszczególnych półek.