Jakie kabiny prysznicowe wybrać?

Nowoczesne kabiny prysznicowe są najlepszą alternatywą dla zwykłej wanny, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości model. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie parametry zwracać szczególną uwagę wybierając nową kabinę prysznicową do swojej łazienki.

O czym należy pamiętać?

narożna kabina prysznicowaW pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, czy postawić na kabinę prysznicową natryskową, czy też na kabinę wielofunkcyjną, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W stosunkowo niewielkich łazienkach najlepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe narożne, które dostępne są o podstawie kwadratu, prostokąta lub ćwiartki koła. Pamiętać należy również i o tym, że mało miejsca zajmują również kabiny we wnęce, które są proste i tanie do skonstruowania. Właściciele dużych łazienek mają zdecydowanie większe pole do popisu. Przy dużych powierzchniach można pozwolić sobie nawet na najbardziej wyszukane kabiny, które znacząco zwiększają komfort kąpieli. Godne polecenia są kabiny natryskowe w których można dodatkowo zamontować masaż, a dokładniej mówiąc specjalne panele z dyszami.

Szklane kabiny prysznicowe

Prysznicowe kabiny najczęściej dostępne są z szklanym wypełnieniem. Większość producentów korzysta z bardzo bezpiecznego i wytrzymałego szkła hartowanego. Szkło tego typu może pochwalić się doskonałą odpornością na ścieranie, zarysowania i ewentualne urazy mechaniczne. W pierwszej kolejności warto postawić na nowoczesne kabiny – https://www.impero.com.pl/oferta/kabiny-prysznicowe w których to szkło powielone jest specjalną warstwą chemiczną. Głównym zadaniem tej magicznej warstwy jest oczywiście ograniczenie albo całkowite uniemożliwienie gromadzenia się na ściankach nieprzyjemnego osadu wapiennego. Bardzo wielu producentów korzysta także z dobrodziejstwa szkła barwionego.