Jakie kafelki podłogowe kupić?

cudowna łazienka z płytkami

Jakie kafelki podłogowe wybrać? Czy standardowe płytki ceramiczne to dobre rozwiązanie, a może zdecydować się na kafelki imitujące drewno, kamień lub beton? Obecnie możliwości jest nieskończenie wiele, dlatego wybór może być trudniejszy, niż nam się wydaje.

Kafelki podłogowe dopasowane do wnętrza

Choć większość osób nie przywiązuje dużej wagi do płytek podłogowych, prawda jest taka, że odpowiednio dobrane będą prezentować się bardzo efektownie, dodatkowo mogą optycznie powiększyć wnętrze. Decydując się na jasne kafelki, niestety należy mieć na uwadze to, że ich utrzymanie w czystości będzie wymagało od nas większego zaangażowania. Jest na to oczywiście pewne rozwiązania, a mianowicie terakota lub gres. W tym wypadku pielęgnacja nie będzie aż tak bardzo wymagająca, jednocześnie będzie można cieszyć się z jasnej podłogi, która sprawi, że pomieszczenie będzie przestronniejsze.

Kamień, drewno a może beton?

Obecnie wybór kafelków podłogowych jest ogromny, także nie trzeba się ograniczać, ani do wzoru, ani do faktury czy koloru. Na rynku dostępne są płytki ceramiczne, które doskonale imitują kamień, dzięki temu można cieszyć się podłogą z „marmuru” jednocześnie nie martwiąc się, że ulegnie zniszczeniu. Oczywiście nie można nie wspomnieć też o przystępnej cenie takiego rozwiązania.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem są kafelki imitujące drewno, które można z powodzeniem stosować nawet w łazience. Drewno jest materiałem niezwykle efektownym, ciepły, nie mniej jednak dość łatwo zniszczyć taką podłogę. Decydując się na płytki drewnopodobne można mieć pewność, że przetrwają przez lata i nadal będą wyglądać jak nowe.

Osobom, które lubią bardziej odważne, nietypowe aranżacje, z pewnością do gustu przypadnie podłoga naśladująca beton. To dobra propozycja, gdy decydujemy się na urządzenie wnętrza w stylu industrialnym, nowoczesnym, minimalistycznym. Ważne jest to, aby kafelki imitujące beton pasowały do wybranej koncepcji aranżacyjnej.