Jakie obrazy kupić do domu?

pejzaż pustynny

pejzaż pustynnyDom udekorowany za pomocą obrazu w zawsze prezentuje się lepiej. Puste ściany naprawdę nie wyglądają dobrze, lepiej zatem zgromadzić sobie kilka różnych ciekawych obrazów oraz grafik, za pomocą których można stworzyć na przykład piękną galerię ścienną w salonie.

Pejzaże i widoki czyli piękne obrazy do salonu

Pejzaże czyli obrazy przedstawiające jakieś piękne widoki, to z pewnością ten rodzaj malarstwa, który warto mieć w swoim domu. Piękne obrazy można przewozić ze sobą jako rodzaj pamiątki na przykład z zagranicznych wakacji. Praktycznie w każdej miejscowości turystycznej bez problemu uda się znaleźć jakiegoś lokalnego artystę, który na miejscu tworzy przepiękne pejzaże – https://www.galeriaplakatu.com/widoki-i-pejzaze. Takie obrazy bywają czasami trochę kiczowate, ale jeżeli otoczy się je prostymi grafikami, tworzy się naprawdę bardzo eklektyczną całość, która może stanowić fantastyczną dekorację do salonu.

Karykatury

Fajny pomysł na urozmaicenie galerii ściennej to również powieszenie w niej własnej karykatury. Takie obrazy również najczęściej kupuje się właśnie podczas wakacji, bo karykaturzyści to znów osoby często widywane w popularnych miejscowościach turystycznych. Karykatura wisząca na ścianie w salonie albo sypialni to najlepszy dowód na to, że właściciel mieszkania ma spory dystans do siebie samego.

Sztuka dopiero co raczkujących artystów

Ostatni pomysł to inwestowanie w obrazy artystów nowych, stawiających swoje pierwsze kroki na rynku sztuki. Nigdy nie wiadomo, czy obraz kupiony dosłownie za grosze, za kilka lat nie okaże się mieć sporą wartość. Dlatego właśnie prace młodych artystów po ASP to zawsze dobra lokata kapitału, tak naprawdę bez względu na to, czy będą to pejzaże, obrazy abstrakcyjne, martwa natura czy może portrety. Oczywiście trzeba mieć jeszcze trochę wyczucia i tak zwane oko, aby spośród wielu propozycji wybierać coś z potencjałem.