Jakie są najpopularniejsze rodzaje świetlówek?

świetlówki liniowe

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli świetlówek, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. W ostatnim czasie rekordy sprzedaży bije świetlówka oparta na technologii LED, która powoli usuwa z rynku swoich największych konkurentów.

Jakie są rodzaje świetlówek?

Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie świetlówka t8, która od wielu lat stosowana jest na szeroką skalę na przykład w halach przemysłowych. Niezawodne świetlówki t8 znaleźć można również w oprawach świetlówkowych w warsztatach i garażach. W sprzedaży dostępna jest także świetlówka t5, która charakteryzuje się znacznie mniejszą średnicą, dzięki czemu znaleźć może ona większe zastosowanie w typowych obiektach komercyjnych albo w akwarystyce.

świetlówki liniowe

Jakie są rodzaje świetlówek t5?

Jeżeli chodzi o popularne świetlówki t5, to warto wyraźnie zaznaczyć, że na pólkach sklepowych dostępne są dwie różne wersje. W razie potrzeby można kupić świetlówkę z wewnętrznym sterownikiem, jak i również świetlówkę, która jest bezpośrednio zintegrowana z obudową. Pierwsza powyżej opisana świetlówka t5 jest w chwili obecnej najciekawszą alternatywą dla tradycyjnych świetlówek gazowych. Druga świetlówka jak wspomniano posiada zintegrowaną obudowę, dzięki czemu bez żadnego większego problemu możną ją podłączyć bezpośrednio do prądu 230 V. Aby wybrać odpowiednią świetlówkę, warto zwrócić uwagę także na pozostałe oznaczenia.