Jakie zalety ma brodzik łazienkowy z konglomeratu?

brodzik prysznicowy

Oryginalny brodzik łazienkowy z konglomeratu ma bardzo wiele zalet, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Konglomerat stanowi podstawowy budulec wielu nowoczesnych brodzików, które pasować będą nie tylko do klasycznej, ale również nowoczesnej łazienki.

Co warto wiedzieć o brodzikach?

Konglomerat to nic innego jak rozdrobnione skały dolomitowe, które połączone są ze sobą specjalnymi żywicami poliestrowymi. Opisywany materiał może pochwalić się bardzo wysoką odpornością na zabrudzenia i promienie słoneczne. Konglomerat jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu można z niego wykonać nietypowy brodzik prysznicowy o nowoczesnym wzornictwie. Godne uwagi są przede wszystkim płaskie modele, które bez problemu można zamontować na równi z podłogą.

Jakie największe zalety brodzików?

Brodzik łazienkowy z konglomeratu może pochwalić się niesamowitą powierzchnią o strukturze kamienia, która dostępna jest w wielu różnych odcieniach. Jest to doskonały wybór dla osób, które w pierwszej kolejności cenią sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale również modną aranżację wnętrza. Do największych zalet należy zaliczyć dużą wytrzymałość i niewrażliwość na odpryski/zarysowania. Gładka powierzchnia nie tylko bardzo ładnie się prezentuje, ale jest łatwa w utrzymaniu czystości. Na powierzchni z konglomeratu nie rozwijają się bakterie i grzyby. Dla wielu osób olbrzymim atutem jest duży wybór kształtów i kolorów, dzięki czemu można wybrać oryginalny brodzik prysznicowy do każdej łazienki.

Jakie wady ma konglomerat?

Konglomerat ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla wielu osób największą barierą może okazać się wysoka cena. Podstawowe modele to wydatek od 500 zł. Jeżeli chodzi o transport i montaż to problemem może okazać się duża waga.