Jakie zalety mają akrylowe wanny łazienkowe?

Akrylowe wanny doskonale sprawdzą się nie tylko w nowoczesnej, ale również w klasycznej łazience. Akryl jest bardzo lekkim materiałem, który może pochwalić się idealnie gładką powierzchnią. Akryl jest również bardzo plastycznym surowcem, dzięki czemu producenci są w stanie zaoferować modele o wielu różnych rozmiarach i kształtach.

Czym tak naprawdę jest wanna akrylowa?

Akrylowa wanna wolnostojąca łazienkowa produkowana jest najczęściej ze specjalnych płyt akrylowych tłoczonych na gorąco w wysokiej temperaturze. Na półkach sklepowych znaleźć można wanny prostokątne, okrągłe, owalne, narożne i wolnostojące. Godne polecenia są zwłaszcza modele z wytłoczonym siedziskiem, podgłówkiem i podłokietnikami. Akrylowa wanna wolnostojąca przyścienna bardzo dobrze współpracuje z nowoczesnymi systemami hydromasażu.

Jakie największe zalety?

Jak wspomniano powyżej akrylowa wanna wolnostojąca przyścienna ma bardzo gładką powierzchnię, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszych problemów z utrzymaniem jej w idealnej czystości. Bardzo dużym atutem akrylowych wanien jest również to, że długo utrzymują one temperaturę wody. Jest to najlepsza alternatywa dla zwykłej wanny stalowej, która jest bardzo zimna. Akryl nie odbiera ciepła z wody, dzięki czemu kąpiel znacznie wolniej stygnie. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na modele wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Do kluczowych zalet można zaliczyć przystępną cenę i łatwy montaż/transport.

Jakie wady?

Akrylowe wanny łazienkowe mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Uważać należy przede wszystkim na tanie wanny łazienkowe wykonane z materiałów sztucznych, które posiadają tylko natryskiwaną powłokę akrylową. Godna uwagi jest wanna wolnostojąca łazienkowa o grubej powłoce, która posiada gwarancję producenta.