Jakie zastosowanie mają nawozy i stymulatory?

nawozy i stymulatory

Nawozy organiczne i mineralne mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też coraz więcej rolników i ogrodników korzysta z ich olbrzymiego dobrodziejstwa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, gdzie można wykorzystać niezawodne nawozy organiczne i mineralne.

Jakie zastosowanie mają nawozy naturalne?

Nawozy i stymulatory naturalne, które kupisz tutaj, stosowane są przede wszystkim w przypadku roślin, które przeznaczone są do spożycia albo w przypadku kwiatów ozdobnych. Osoby, które chcą pochwalić się pięknymi piwoniami albo storczykami powinny jak najszybciej postawić na porządne stymulatory. W przypadku nawozów naturalnych mineralizacja zachodzi stopniowo. Z praktycznego punkt uwidzenia oznacza to, że stymulatory naturalne idealnie sprawdzą się w uprawianiu roślin o długim okresie wegetacji. Organiczne nawozy najlepiej stosować od marca do końca lipca.

Jakie zastosowanie mają stymulatory?

Jeżeli chodzi o nawozy mineralne, to można wyróżnić nawozy jednoskładnikowe, które w swoim składzie zawierają konkretne składniki pokarmowe. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej również nawozy wieloskładnikowe. W Polsce rolnicy najczęściej sięgają po mocznik granulowany, siarczan magnezu albo siarczan amonu. Sztuczne nawozy i stymulatory doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku amatorsko uprawianych ogrodach, ale również w profesjonalnym rolnictwie. W odróżnieniu od powyżej opisanych nawozów naturalnych produkty sztuczne zdecydowanie szybciej działają, dlatego też mogą być stosowane przez cały rok.