Jakie źródła światła wybierać?

W zależności od tego, jakie źródła światła do wnętrz się wybierze, można spotkać się z innymi kosztami oraz właściwościami oświetlenia. Zanim podejmie się ostateczne decyzje dotyczące wyboru wewnętrznego oświetlenia warto zapoznać się z wadami oraz zaletami poszczególnych rozwiązań.

Żarówki, świetlówki czy LED

Ogólne oświetlenie sufitowe może wykorzystywać różne źródła światła. W zależności od dokonanego wyboru można spotkać się z odmienną efektywnością oświetlenia sufitowego, jak też kosztami. Wyróżnić można:

  • tradycyjne żarówki,
  • świetlówki,
  • halogeny,
  • diody LED.

Coraz mniej popularne stają się obecnie tradycyjne żarówki. Posiadają ciepłą, delikatną i żółtą barwę, która pozwala tworzyć przytulną atmosferę. Żarówki, które wykorzystują lampy sufitowe mogą być zarówno przezroczyste jak też barwione na różne kolory. Są to zdecydowanie najtańsze żarówki przy ich zakupie, ale mają wysokie koszty eksploatacji.

Tańsze w eksploatacji żarówki

Główną zaletą halogenowego światła jest to, że lampy podsufitowe będą miały światło zbliżone do naturalnego koloru światła. Główną zaletą takich żarówki jest to, że oferują one znacznie dłuższy czas świecenia od tradycyjnych żarówek. Może być on nawet dwukrotnie dłuższy bez straty na mocy.

Świetlówki dostępne są w wersjach rurowych i kompaktowych. Pozwala to wybierać wyroby o różnych barwach światła od jasnych, aż po zbliżone do tradycyjnych żarówek. Gdy chce się korzystać z oświetlenia sufitowego, które będzie energooszczędne, wówczas warto pomyśleć o diodach LED. Wykorzystując takie diody w lampach podsufitowych można liczyć na znacznie większą trwałość w stosunku do żarówek tradycyjnych. Natomiast trzeba wybierać takie produkty oświetleniowe tego typu, które pochodzą od sprawdzonych producentów, gdyż tylko takie będą w stanie oferować odpowiednią jakość wykonania.

Więcej: elampy.pl