Kiedy warto postawić na elektroniczne stateczniki do świetlówek?

Elektroniczne stateczniki do świetlówek odpowiedzialne są nie tylko za spowalnianie zapłonu lampy. Drugim zadaniem jest z kolei podtrzymywanie odpowiedniego napięcia oraz natężenia prądu w lampach. To właśnie dzięki tym urządzeniom możliwe jest bezproblemowe użytkowanie świetlówek bez potrzeby montowania osobnego zapłonnika.

Co warto wiedzieć o elektronicznych statecznikach?

Elektroniczne stateczniki do świetlówek pozbawione są efektów dźwiękowych, które wynikają na przykład z drgania blachy rdzenia. Jedną z największych zalet stateczników elektronicznych jest przede wszystkim zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Po profesjonalny starter do świetlówek powinny więc sięgnąć te osoby, które chcą ograniczyć o kilka procent rachunki za energię elektryczną. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że zapłonnik elektroniczny do świetlówek zapewnia lepszą pracę lampy, dzięki czemu można liczyć na niemigoczące światło. Warto wspomnieć także o tym, że stateczniki emitują znacznie mniej ciepła niż stateczniki magnetyczne.

Dlaczego warto?

Elektroniczne stateczniki zaprojektowane są w taki sposób, aby automatycznie wyłączać lampę. Zapłonnik elektroniczny do świetlówek znacząco zwiększa bezpieczeństwo przy ewentualnych awariach. Urządzenia tego typu wykorzystywane są przez producentów przede wszystkim w lampach wyładowczych. Magnetyczne stateczniki wykorzystywane są z kolei w popularnych świetlówkach kompaktowych. Warto wspomnieć także o tym, że sprawdzą się one we wszystkich wysokoprężnych lamp rtęciowych.