Kolorowe ściereczki kuchenne

Atmosfera w każdej kuchni zależy w dużej mierze od rozmaitych dodatków. Małe kto zdaje sobie sprawę z tego, że istotną rolę odgrywają w tym przypadku także ściereczki kuchenne. Jeżeli wraz z meblami, kolorami ścian oraz innymi dodatkami stanowią spójną kolorystykę, to wówczas w takiej kuchni gotuje się o wiele przyjemniej.

Z jakiego materiału wybierać ściereczki do kuchni?

 

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest bawełna. Ścierki kuchenne z bawełny są stosunkowo tanie. Posiadają także i inne zalety – wysychają w krótkim czasie i są chłonne. Innym, zdecydowanie droższym rozwiązaniem mogą być ścierki uszyte z lnu. Również są chłonne jednak bardzo szybko się mną. Na rynku można spotkać także ścierki do kuchni wykonane z innych materiałów.

Kolorystyka ściereczek kuchennych

 

Można stosować jedną z dwóch metod wyboru ścierek do kuchni. Pierwsza z nich to spójność kolorystyczna, a druga to zasada kontrastu. Ścierki różnią się między sobą nie tylko wielkością ale także kolorystyką i wzornictwem. Im bardziej wyszukana ścierka, tym będzie droższa. Warto mieć w domu kilka kompletów ścierek do kuchni – osobne do używania na co dzień i osobne, świąteczne ze specjalnymi motywami graficznymi. W kuchni często zdarza się coś rozlać lub pobrudzić. Także dobrej jakości ścierka kuchenna powinna być zawsze pod ręką. Ceny najtańszych ścierek do kuchni zaczynają się już od kilku złotych. Każdy kto chce jeszcze bardziej zaoszczędzić może spróbować uszyć ścierkę do kuchni własnoręcznie. Warto przy tym wybierać materiały dobrej jakości.