Lampy dekoracyjne – czyli jak oddać charakter pomieszczenia

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Dobrze zaprojektowany układ oświetlenia może odmienić pomieszczenie. Ale jakie lampy dekoracyjne wybrać i jakie najlepiej ze sobą współpracują?

Lampy dekoracyjne oddają charakter oświetlanych rzeczy

lampa dekoracyjna hangLampy dekoracyjne są dostępne w różnych stylach, materiałach i kształtach. Mogą oświetlić całe pomieszczenie, zaakcentować pojedynczy element sztuki lub rzeźbę, czy też zapewnić piękne detale. Obejmują zarówno oprawy montowane na powierzchni, jak i lampy wiszące, podłogowe i stołowe.

Oprawy natynkowe obejmują żyrandole, kinkiety i oprawy sufitowe. Oprawy te montuje się bezpośrednio do sufitu lub ściany i zazwyczaj instaluje się je za pomocą ozdobnych uchwytów.

Kinkiety są mocowane do ściany i zazwyczaj zawierają dwa źródła światła. Kinkiety mogą być jednoramienne. Mogą się obracać lub wychylać. Istnieją wersje dwuramienne, które mają bardziej wyszukany design.

Ozdobne oprawy montowane na suficie obejmują żyrandole i wiszą w centrum pomieszczenia. Większość z nas zna je z rodzinnych domów – potrafią być naprawdę złożone i robić duże wrażenie.

Dekoracyjne lampy stołowe składają się z podstawy, klosza i żarówki. Mogą być montowane na stojaku, który będzie spoczywał na podłodze, lub montowane na biurku, dzięki czemu będą spoczywać na stole.

Wskazówki pomocne w wyborze lamp dekoracyjnych.

  1. Weź pod uwagę efekt świetlny. Zastanów się, jak chcesz, aby lampa oświetlała Twój pokój. Czy ma to być jasne światło, czy delikatna, ciepła poświata? Różne rodzaje opraw dają różne efekty.
  2. Zastanów się nad montażem. Niektóre lampy, takie jak lampy podłogowe, mogą być montowane na wiele różnych sposobów, podczas gdy inne wymagają zawieszenia.
  3. Zastanów się nad rozmiarem lampy. Małe lampy, takie jak lampy stołowe, generalnie zapewniają łagodniejsze światło, podczas gdy duże lampy, takie jak lampy podłogowe, są idealne do tworzenia dramatycznego efektu.
  4. Weź pod uwagę kolor i styl. Jeśli dekorujesz pokój dzienny, rozważ koordynację lampy z meblami. Jeśli dekorujesz sypialnię, rozważ wybór lampy, która będzie uzupełnieniem Twojej pościeli.
  5. Znajdź sklep posiadający najlepszą ofertę, gdyż ceny w sklepach różnią się od siebie. Dobra oferta na lampy dekoracyjne dostępna jest tu: https://hurtownia-swiatla.pl/lampy-dekoracyjne w sklepie Hurtownia Światła.