Lampy do łazienki – pomysły i inspiracje

Aranżacja łazienki nie jest zadaniem łatwym. Wymaga ona bowiem konieczności łączenia produktów nie tylko funkcjonalnych, ale również atrakcyjnych wizualnie. Przedmioty te powinny tworzyć spójną i harmonijną całość.

Na jakie oświetlenie do łazienki warto się zdecydować?

Lampy do łazienki powinny wprowadzać unikalny klimat. Powinien on sprzyjać relaksowi i odprężeniu. Dlatego właśnie tak ważny jest wybór odpowiedniej lampy choćby w pobliżu wanny. W tym przypadku doskonale sprawdzi się oświetlenie dekoracyjne, w postaci bocznych kinkietów, taśm LED, punktów halogenowych czy lamp wiszących. Odpowiednio dobrane światło sprzyja relaksowi i bardzo przyjemnej kąpieli pod warunkiem, że nie razi ono w oczy.

Czy warto oświetlać strefę prysznica?

Odpowiednie oświetlenie kabiny prysznica sprawia, że kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością. W celu oświetlenia kabiny warto zatem zamontować punkty świetlne nad natryskiem, a także wodoodporne taśmy LED montowane wzdłuż ścian, wnęk lub półek oraz w okolicy podłogi. Oczywiście konieczne jest zastosowanie produktów o odpowiedniej hermetyczności. W sprzedaży dostępne są również funkcjonalne deszczownice, które posiadają wbudowane oświetlenie. Wybierając tego typu produkty nie ma konieczności montażu dodatkowego oświetlenia w miejscu kąpieli, a kabina prysznicowa prezentuje się bardzo okazale.

Na jakie inne lampy do łazienki warto się zdecydować?

Jako oświetlenie łazienki z powodzeniem mogą służyć kinkiety, a także ozdobne żyrandole. Poza tym, w aranżacji wnętrza warto wykorzystać listwy LED lub plafony. Tego typu płaskie oprawy są bardzo funkcjonalne oraz atrakcyjne wizualnie. Są one dostępne w wielu kształtach i rodzajach materiału wykończeniowego. Może to być na przykład szkło, metal czy tworzywo sztuczne. Wybór konkretnego produktu zależy od stylistyki danej łazienki. We wnętrzach nowoczesnych doskonale sprawdzą się minimalistyczne plafony, podczas gdy produkty w stylu glamour powinny być zdobione detalami wykonanymi z połyskującego w świetle metalu. Co ważne, niezależnie od rodzaju wykończenia plafony dostarczają dużą ilość rozproszonego światła oraz nie powodują optycznego pomniejszenia wnętrza. Poza plafonami, warto zdecydować się na dodatkowe punkty świetle, które skutecznie podzielą daną przestrzeń na funkcjonalne obszary. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są liczne lampy do łazienki, dzięki czemu ich wybór w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji zwykle nie stanowi większego problemu.