Lampy LED – oświetlenie obecne w każdym domu

Stopniowe wycofywanie ze sprzedaży starego typu żarówek żarnikowych spowodowało wybuch popularności innych technologii zdolnych do oświetlania pomieszczeń, mieszkań i całych domów. Z jakiegoś powodu to własne diody LED stały się najpopularniejszym rozwiązaniem do tego typu zastosowań. Dlaczego tak się stało?

Zalety diod LED

Lampy LED https://ledco.pl posiadają wszystko to, co przeciętny użytkownik chciałby żeby miało domowe oświetlenie: niską cenę, wysoką moc świecenia, a także bardzo długi czas działania. A dodatkowo każda lampa LED oferuje znacznie więcej.
Do tej pory domowi użytkownicy oświetlenia byli ograniczeni wyborem konkretnej żarówki do co najwyżej jej mocy. Dzięki upowszechnieniu się oświetlenia ledowego można wybierać m.in. z:

– moc światła
– barwę światła – dostępne są takie wersje jak światło zimne, ciepłe i neutralne
– kąt świecenia – używane do tej pory żarówki dawały bardzo szeroki strumień światła. Lampa LED umożliwia znaczne go zwężenie i skierowanie jedynie w konkretny punkt.

Same te zalety już są całkowicie wystarczające do uznania wyższości tego typu technologi nad zwykłymi żarówkami żarnikowymi. Jeśli jednak doda się do tego możliwość zamontowania lamp RGB, czyli zmieniających dowolnie kolory, lub takich wyposażonych w zdalne sterowanie przy pomocy pilota, którym można regulować nie tylko włączenie i wyłączenia światła, ale również jego barwę i intensywność, łatwo jest zacząć zadawać sobie pytanie: dlaczego lampy LED tak późno się pojawiły w naszych życiach?