Lampy skandynawskie – piękny detal do każdego wnętrza

Lampy to coś, co musi znaleźć się w każdym wnętrzu. Warto nie traktować ich jedynie jako źródła światła niezbędnego do funkcjonowania wieczorem czy w nocy, ale też jako dekorację. To jedno z założeń stylu skandynawskiego – elementy funkcjonalne pełnią także rolę ozdobną, dzięki czemu wnętrze jest jednocześnie minimalistyczne i intrygujące. Jakie lampy skandynawskie kupić do swoich wnętrz?

Jak planować oświetlenie w pomieszczeniu typu scandi?

Urządzając wnętrza, trzeba pamiętać o oświetleniu. Trzeba myśleć o nim już na etapie projektowania, by uwzględnić kilka różnych źródeł światła – mieszkanie będzie wtedy jasne, ale też łatwiej będzie stworzyć w nim nastrój na różne okazje. To między innymi dzięki tak zaprojektowanemu oświetleniu wnętrza skandynawskie są niezwykle przytulne i klimatyczne.

Górne oświetlenie rozjaśnia całe pomieszczenie, lampa nad stołem sprawdzi się przy pracy i podczas podejmowania gości, stojąca lampa przy kanapie pozwoli czytać w komfortowych warunkach, a drobne, boczne oświetlenie stworzy magiczny klimat w czasie romantycznego wieczoru czy podczas domowego seansu kinowego.

Stylowe lampy skandynawskie – bogata oferta producentów

Wiele lamp skandynawskich (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-w-stylu-skandynawskim-213.html) to prawdziwe dzieła sztuki. Zachwycają oryginalną formą czy nietypowym połączeniem materiałów, mają ciekawy detal, który przykuwa wzrok albo nietypowy kolor. Skandynawowie lubią wykorzystywać elementy wyposażenia jako dekorację. W ten sposób ich mieszkania choć proste, pozbawione zbędnych dekoracji, są wizualnie ciekawe i bardzo przytulne. Wśród lamp skandynawskich do wyboru jest wiele modeli, od klasycznych, zaprojektowanych lata temu, przez proste i nowoczesne, często z elementami metalu czy szkła, po skandynawskie, ale nawiązujące delikatnie do stylu boho, bo wykorzystujące naturalne materiały, jak drewno, rattan, często tkaniny, np. len.

Czym się kierować przy zakupie skandynawskiej lampy?

Wybór lampy nigdy nie jest łatwy. Oferta sklepów jest bowiem ogromna. Warto zastanowić się, jakie oświetlenie będzie pasowało do konkretnego pomieszczenia – zapewni i odpowiednią ilość światła, i będzie ciekawie się prezentowało, a jednocześnie stworzy estetyczną całość z pozostałymi elementami wystroju.

Dominującą kolorystykę czy wybór materiałów można przełamać, wybierając lampę w kontrastującej barwie czy stylu. W ten sposób wnętrze nabierze oryginalności i zyska intrygujący, dodający mu klasy detal – czy to nietypowe oświetlenie górne, czy chociażby nietuzinkową, zwracającą uwagę lampę na komodę czy biurko.