Lampy sufitowe LED – jakie wybrać?

Lampy sufitowe LED

Wybór oświetlenia sufitowego może przysporzyć niemałych kłopotów. Na rynku dostępne są różne lampy sufitowe, więc aby nieco ułatwić sobie wybór odpowiedniego modelu do pomieszczenia, warto podzielić ten typ oświetlenia na kilka podstawowych rodzajów, a następnie przeanalizować ich zalety, możliwości oraz praktyczne zastosowanie w mieszkaniu. Oto kilka podpowiedzi.

Tuby i oprawy LED 

Tuba LED cieszy się ogromną popularnością ze względu na  swoje zastosowanie. Tuby efektownie prezentują się praktycznie w każdym pomieszczeniu domowym lub w biurze i dają spore pole manewru przy doświetlaniu konkretnych części pomieszczenia. Tuby LED mogą być świetnym sposobem na zaakcentowanie granicy między częścią kuchenną a salonem. Tuby efektownie prezentują się zarówno jako pojedyncze punktowe źródło światła, jak i powieszone w rzędzie w celu doświetlenia i wyeksponowania konkretnej części pomieszczenia. Dodatkową zaletą tub LED jest możliwość regulacji padania światła pod wybranym kątem.

Plafony LED

Plafony LED są praktyczną i efektowną alternatywą dla wspomnianych wyżej tub oświetleniowych. Plafony świetnie sprawdzą się w niskich pomieszczeniach oraz w miejscach, gdzie lepszy efekt wizualny daje rozproszone światło. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama plafonów z kryształowymi lub efektownie załamującymi światło kloszami, które dają oryginalny efekt wizualny. Taki plafon z powodzeniem można zamontować w salonie, łącząc funkcjonalność z elegancją. 

Lampy wiszące LED

Lampy wiszące LED należą do klasyki w przypadku oświetlenia części jadalnej kuchni, czy salonu. Wybierając lampę wiszącą do pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na odpowiednie rozproszenie światła, zwłaszcza jeśli będzie ona znajdować się nad stołem lub w centralnej części pomieszczenia. 

Lampy podtynkowe LED

Oświetlenie podtynkowe stosuje się najczęściej do oświetlenia kuchni, łazienki lub korytarzy. Z uwagi na fakt, że lampy podtynkowe montowane są w grupach, można za ich pomocą dowolnie doświetlić pomieszczenie, a także tworzyć własne aranżacje świetlne. Lampy podtynkowe dają efekt przestronności, a odpowiednio schowane w suficie oprawki tworzą wrażenie dyskretnej elegancji. 

Reflektory szynowe LED 

Oryginalną propozycją oświetlenia sufitowego są szyny oraz panele LED. Ten typ oświetlenia doskonale sprawdzi się w designerskich mieszkaniach. Reflektory szynowe będą również ciekawym akcentem w stonowanych, surowych pomieszczeniach, gdzie nie ma wielu mebli. Reflektory umieszczone na szynach  posiadają regulację kąta padania światła, dając tym samym możliwość doświetlenia wybranych elementów wystroju, na przykład rzeźby czy obrazu.

Szeroki wybór lamp sufitowych led znajdziesz na stronie https://mlamp.pl/pl/menu/lampy-sufitowe-led-610.