Lampy z półką – gotowe czy na wymiar?

Lampy z półką w Polsce wciąż są pewną nowością. Na ten moment niewiele sklepów ma je w swojej ofercie. Nie można jednak mieć wątpliwości, że moda na nie dopiero się rozpędza i niedługo będzie można je kupić w większości sklepów budowlanych oraz z salonów meblowych. Czy warto je kupować właśnie tam? A może lepiej jest zamówić lampę na wymiar bezpośrednio od producenta? Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Dopasowane do potrzeb

Lampa z półką z Candellux przygotowana na specjalne zamówienie jest dokładnie dopasowana do potrzeb klienta. Jej wykonanie można powierzyć specjaliście, który zna się na obróbce drewna i równocześnie ma niezbędne uprawnienia elektryczne. Lampa w końcu musi być bezpieczna. Taki fachowiec może przygotować ją na podstawie samego rysunku oraz rozmowy z klientem. To one są podstawą do przygotowania projektu oraz wykonania go. Lampy z półką na indywidualne zamówienie zawsze doskonale pasują do miejsca, w którym mają zostać zawieszone. Trzeba jednak liczyć się z tym, że koszty ich wyprodukowania są dość wysokie w porównaniu do produktów dostępnych w sklepach. Oczywiście produkcja na specjalne zamówienie może zająć też sporo czasu. W zamian za cierpliwość klient otrzymuje lampę, która spełnia wszystkie jego oczekiwania.

Szybko i w atrakcyjnej cenie

Lampa z półką może też zostać zakupiona w sklepie. To rozwiązanie ma sporo plusów. Po pierwsze – nie trzeba czekać zbyt długo na gotowy produkt. Lampy najczęściej leżą w magazynie i czekają na kupca. Czasami trzeba je specjalnie sprowadzić dla konkretnego klienta, ale nie powinno to zająć zbyt dużo czasu. Po drugie – lampy są wyprodukowane zgodnie z projektami przygotowanymi przez profesjonalistów. Są one przetestowane oraz sprawdzone przez nich. Osoby, które same nie mają wyczucia stylu, mogą więc zasugerować się tym, co zaproponowali fachowi projektanci. To zdecydowanie zmniejsza ryzyko, że lampa nie będzie wyglądała dobrze. Do tego jeszcze warto wspomnieć, że lampy z półką produkowane niemal masowo są tańsze, niż te na specjalne zamówienie. Zakup gotowej lampy ma jednak też pewne minusy. Przede wszystkim mogą pojawić się problemy z dobraniem odpowiedniego rozmiaru półki oraz jej koloru. W niektórych przypadkach oznacza to konieczność wprowadzenia pewnych zmian w nowo zakupionym produkcie. Innym wyjściem jest po prostu wprowadzenie pewnych zmian w swoim pomyśle na aranżację pomieszczenia i dopasowanie go do produktów dostępnych w sklepach. To najlepszy sposób, by urządzić wnętrze szybko i dość tanio, więc ma sporo zwolenników.