Listwy przypodłogowe MDF lakierowane czy okleinowane?

Listwa przypodlogowa MDF

Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają kupić nowe listwy przypodłogowe MDF powinny pamiętać o tym, że do wyboru są modele lakierowane i okleinowane. Oba dostępne warianty mają swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Czym charakteryzują się listwy MDF lakierowane?

Nowoczesne listwy lakierowane MDF bez problemu można dopasować praktycznie do każdego koloru ściany. Listwy tego typu są znacznie tańsze od modeli z litego drewna, a pomimo tego bardzo dobrze radzą sobie w bezpośrednim kontakcie z wilgocią i różnorodnymi środkami chemicznymi. Lakierowane listwy doskonale łączą się z podłogami, które powstały z gatunków o niezbyt wyraźnym rysunku. Pamiętać należy jedynie o tym, że listwy lakierowane wymagają fachowego montażu.

Listwa przypodlogowa MDF

Czym wyróżniają się listwy okleinowane?

Jeżeli chodzi o listwy okleinowane, to największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście specjalne listwy pokryte folią. Jest to najlepsza alternatywa dla listw w okleinie drewnianej. Producenci korzystają zazwyczaj z dobrodziejstwa rewelacyjnej folii PVC albo PP. Polipropylenowe folie ochronne zabezpieczają listwy przypodłogowe nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi i nieprzyjemnymi zarysowaniami, ale również przed wilgocią. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że folia zabezpiecza listwy przypodłogowe przed promieniami słonecznymi. Oryginalne listwy przypodłogowe MDF dostępne między innymi na GoldDoor.pl spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy będą umiejętnie zamontowane. Aby zabezpieczyć się przed wilgocią warto postawić na wysokiej jakości akryl.