Marokańskie akcenty w domu

marokańskie akcenty w każdym domu

W Polsce w ostatnich latach niezaprzeczalnym stylem wystroju wnętrz numer jeden jest scandi. Styl skandynawski na dobre zdominował polskie mieszkania i domy, dzięki czemu nawet wnętrza urządzone w naprawdę prosty sposób, bez dużych nakładów finansowych, prezentują się ciekawie i stylowo. Ostatnio ciekawym urozmaiceniem są dodatki w stylu marokańskim, które fantastycznie zgrywają się z minimalistycznie urządzonymi mieszkaniami w stylu skandynawskim.

Płytki patchwork rodem z Maroka

Nie tylko dodatki, ale też sposób wykańczania wnętrz mogą być zainspirowane stylem marokańskim. Doskonałym przykładem są na przykład kolorowe płytki patchwork, które mogą służyć do wyłożenia nimi podłogi w kuchni czy łazience, ale też do układania na ścianie. Płytki patchwork to idealne rozwiązanie dla osób lubiących niebanalne dodatki do wnętrz – przepięknie komponują się z prostymi meblami kuchennymi i łazienkowymi, wprowadzając odrobinę koloru i odmieniając wnętrze. Płytki tego typu można kupić w różnej kolorystyce. Można zatem zdecydować się na przykład na te, w których dominują różne odcienie niebieskiego czy zieleni, albo wybrać bardziej stonowane płytki w odcieniach szarości i bieli.

Inne elementy dekoracyjne rodem z Maroko

Oczywiście płytki patchwork to nie jedyna propozycja dla osób chcących wprowadzić tego typu elementy dekoracyjne do swojego domu. Można bowiem pokusić się o zakup dekoracyjnych latarenek na świece, ręcznie tkanych dywanów oraz poduszek, które pięknie udekorują kanapę. Dobrym pomysłem jest również wprowadzenie akcentów takich jak na przykład plakaty na ścianę w stylu boho. Jest wiele tego typu drobnych dekoracji, które umiejętnie zastosowane w domu, wraz z płytkami patchwork tworzą niebanalne wnętrze, w którym czuć akcenty z dalekiego świata. W takim wnętrzu naprawdę przyjemnie się żyje.