Materace fdm a komfort i wygoda spania

Obecnie na rynku jest do wyboru szeroka gama różnorodnych akcesoriów do spania. Wśród wielu z nich dużą popularnością cieszą się materace fdm.

Materac sprężynowy, a komfort spania

Materac sprężynowy fdm zbudowany jest ze specjalnych połączonych sprężyn, które to pod wpływem ciężaru ludzkiego ciała uginają się. Jest to najbardziej tradycyjny typ materaca. Dawniej pokrywane były one tylko cienką warstwą pianki, co miało istotny wpływ na komfort oraz wytrzymałość.
Obecnie sprężyny bonelowe są pokrywane specjalną warstwą ochronną, która dobrze zabezpiecza je przed wydostawaniem się poza materac. W skład warstwy ochronnej wchodzi: włókno kokosowe, końskie włosie, a także trawa morska.

Sprężyny w bonelu łączą się ze sobą w zwoje. Im jest ich więcej, tym komfort materaca jest lepszy. Warto także wspomnieć o tym, że za wytrzymałość takiego materaca odpowiada grubość zastosowanego drutu. Do najwyższej jakościowo klasy materacy fm stosuje się grubość drutu o średnicy 2,2 mm.

Materac kieszeniowy – zastosowanie nowoczesnej technologii

Z kolei materac fdm kieszeniowy to bardziej innowacyjny oraz praktyczny w zastosowaniu rodzaj materaca sprężynowego. Sprężyny w nim są umieszczone w specjalnych tkaninowych kieszeniach, co zdecydowanie wpływa na komfort, gdyż praca jednej sprężyny nie wpływa na drugą.
Ten nowoczesny rodzaj materaca fdm jest bardziej elastyczny oraz bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. A co za tym idzie podczas spania na tym materacu zmiana pozycji osoby śpiącej obok nie jest tak odczuwalna jak to ma miejsce w przypadku innych materacy.

Materace FDM dostępne na stronie: https://www.mebletkaniny.pl/fdm-cat-270